سربازان افغان کنترل کامل ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس را در دست گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ملی افغانستان روز شنبه 27 آوریل خبر داد که کنترل کامل ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس در غرب این کشور به دست نیروهای امنیتی افغان افتاده است.

این وزارت با نشر خبرنامه‌ای نوشت: «شب گذشته آخرین دسته طالبان تروریست در ولسوالی بالامرغاب نابود شد و تمام ساحات این ولسوالی از وجود آنها پاکسازی گردید».

در ادامه این خبرنامه آمده است: «نیروهای امنیتی و دفاعی کشور تاکنون نزديك به پنجاه ماين را که طالبان تروریست در منازل مسکونی مردم، اماكن مقدسه، جاده‌ها و دوكاكين جابجا كرده بودند خنثی نموده اند. به مردم شریف بالامرغاب اطمینان داده می‌شود که می‌توانند سر از امروز (شنبه) دوكاكين خویش را باز كنند و روند عادی زندگی را دوباره از سر گیرند».

وزارت دفاع ملی افغانستان در خبرنامه‌اش نوشته است که ولسوال (فرماندار) و فرمانده جدید برای ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس معرفی شده است. طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته‌اند.

قابل ذکر است که جنگجویان طالبان بتاریخ 4 آوریل امسال بالای ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس حمله کرده بودند که براساس گزارش‌ها، در این حملات ده‌ها نفر از افراد طالبان و سربازان افغان کشته شدند.

ولسوالی بالامرغاب یکی از ولسوالی‌های مهم ولایت بادغیس است که غرب افغانستان را به شمال این کشور وصل می‌کند و با کشور ترکمنستان مرز مشترک دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید