تظاهرات در ولایت بغلان افغانستان یک کشته برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نامزدان معترض انتخابات پارلمانی ولایت بغلان در شمال افغانستان روز شنبه 27 آوریل اعلام کردند، در نتیجه تظاهرات گسترده مردمی در این ولایت یک نفر کشته شد.

به گزارش سایت خبری «هشدار»، به دنبال اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی ولایت بغلان، شمار گسترده از هواداران نامزدان ناکام دست به اعتراض‌های گسترده زدند و راه‌های منتهی به شهر پلخمری مرکز این ولایت را بستند.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان همزمان با افتتاح دور هفدهم پارلمان این کشور نتایج نهایی انتخابات پارلمانی ولایت بغلان را اعلام کرد.

همزمان با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی بغلان، شماری از نامزدان معترض دست به اعتراض زدند. ضیاالحق یکی از معترضان گفته است، شب گذشته در اثر تیر اندازی نیروهای امنیتی یک تن از معترضان کشته شده است؛ امروز شنبه نیز تظاهرات برای روز دوم ادامه دارد.

گفته می‌شود که ده‌ها موتر نیز در شاهراه کابل – شمال گیرمانده است و معترضان برخورد خشن با مردم دارند.

بنابر این گزارش، معترضان دو خواست عمده از دولت دارند. خواست اول شان این است که محبوب الله غفاری، معاون پیشین شورای ولایتی بغلان از زندان آزاد شود و خواست دوم معترضان این است که نتایج نهایی انتخابات پارلمانی بغلان هرچه زودتر تغییر کند.

قابل ذکر است، حدود یک ماه قبل مامورین مبارزه با جرایم جنایی وزارت امور داخله افغانستان، محبوب الله غفاری را از مربوطات حوزه دهم امنیتی شهر کابل بازداشت کردند.

نصرت رحیمی، سخنگوی این وزارت در آن زمان گفته بود، معاون پیشین شورای ولایتی بغلان متهم به قتل می‌باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید