آلمان از تداوم همکاری‌اش با سربازان افغان اطمینان داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

توماس سلبرهون معاون وزیر دفاع آلمان پنج شنبه 25 آوریل در دیدار با عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت افغانستان در کابل گفت، نسبت به تداوم همکاری کشورش با نیروهای امنیتی افغان اطمینان می‌دهد.

سلبرهون افزود: «نیروهای امنیتی افغان به پیشرفت‌های خوبی دست یافته و در دفع حملات تروریستی خوب عمل کرده‌اند.»

از سوی دیگر، رییس اجرایی حکومت افغانستان در این دیدار گفت، نقش نیروهای آلمان در مبارزه با «تروریزم» و آموزش نیروهای امنیتی افغان مؤثر است.

براساس خبرنامه ریاست اجراییه، عبدالله افزود: «حکومت وحدت ملی خواستار تداوم همکاری‌های آلمان در تمام زمینه‌ها به ویژه آموزش قوای مسلح افغانستان می‌باشد.»

قابل ذکر است که دولت آلمان در ماه مارس امسال حضور سربازانش را در افغانستان تمدید کرد که با استقبال مقام‌های افغان روبه‌رو شد.

دفتر شورای امنیت ملی افغانستان بتاریخ 23 مارس امسال از تصمیم دولت آلمان مبنی بر تمدید حضور سربازانش در چارچوب نیروهای «حمایت قاطع» وابسته به ناتو مستقر در این کشور، استقبال کرد.

این دفتر در نشر خبرنامه‌ای نوشت: «آلمان همکاری‌های دوامدار در عرصه‌های مختلف به ویژه در مأموریت آموزش، مشوره‌دهی و کمک به نیروهای ملی، امنیتی و دفاعی افغان داشته است. ما از دولت و مردم آلمان برای حمایت‌های‌شان از افغان‌ها قدردانی می‌نماییم».

براساس منابع اطلاعاتی، در حال حاضر 1200 سرباز آلمانی در افغانستان حضور دارند و در بخش‌های آموزش و مشوره‌دهی نیروهای امنیتی افغان فعالیت می‌کنند.

دولت آلمان در شرایطی حضور نیروهایش را در افغانستان تمدید کرده است که گروه طالبان در مذاکرات صلح با امریکا همواره بر خروج نیروهای خارجی از این کشور تاکید دارد.

آخرین مذاکرات صلح نمایندگان طالبان با امریکا بتاریخ 25 فوریه امسال در شهر دوحه قطر برگزار شد و بعد از 16 روز پایان یافت.

هردو جانب در مورد پیش‌نویس چگونگی خروج نیروهای خارجی از افغانستان توافق کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم