نماینده ویژه امریکا هفتمین دور سفرش را برای تأمین صلح در افغانستان آغاز کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان به تازگی هفتمین دور سفرش را برای تسهیل گفتگوهای صلح در کابل آغاز کرد.

وزارت امور خارجه امریکا با نشر خبرنامه‌ای نوشت، زلمی خلیلزاد در این دور سفرش به کشورهای افغانستان، هند، پاکستان، قطر، روسیه و بریتانیا سفر خواهد کرد.

در این خبرنامه آمده است که این سفر از تاریخ 21 آوریل شروع تا 11 مه سال جاری ادامه می یابد و هدف این سفرها کسب حمایت بین‌المللی برای صلح افغانستان می‌باشد.

در این خبرنامه ذکر شده است که خلیلزاد در سفرش به قطر با نمایندگان طالبان صحبت می‌کند و آنها را برای گفتگوی بین‌الافغانی صلح تشویق می‌نماید.

از سوی دیگر، مایک پمپئو وزیر امور خارجه امریکا اخیراً با محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان در تماس تلفنی تاکید کرد که نشست بین‌الافغانی در دوحه قطر مهم است و بزودی برگزار شود.

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت افغانستان نیز دوشنبه 22 آوریل در نشست شورای وزیران در کابل گفت، نشست بین‌الافغانی در قطر به دلیل «سوء مدیریت» لغو شد.

قرار بود نشست بین‌الافغانی صلح روز جمعه 19 آوریل در شهر دوحه قطر برگزار شود، اما ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان با نشر خبرنامه‌ای از لغو این نشست خبر داده و گفت که حکومت قطر، مانع برگزاری این نشست شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید