هفت کارگر زغال سنگ در اثر گاز گرفتگی در سمنگان افغانستان جان باختند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقام‌های ولایت سمنگان در شمال افغانستان دوشنبه 22 آوریل تایید کردند که هفت کارکر در یک معدن زغال سنگ در ولسوالی دره صوف بالا این ولایت جان باختند.

به گزارش روزنامه هشت صبح، احمدعلی حسنی، ولسوال «دره‌‌صوف بالا» ولایت سمنگان گفت، این رویداد شامگاه یکشنبه، در روستای «مَرَگ» از مربوطات منطقه دهن‌تور ولایت سمنگان رخ‌ ‎داده است.

ولسوال «دره‌صوف بالا» گفت که این معدن دو هزار متر طول دارد و 150 نفر در آن کار می‌کردند، اما تجمع گاز باعث جان باختن هفت کارگر شد.

براساس معلومات اداره محلی، کشته‌ شده‌گان شامل دو باشنده ولایت سرپل، دو باشنده ولسوالی دره صوف پایین، یک باشنده ولایت بلخ و دو باشنده ولسوالی دره‌صوف بالا می‌باشند.

نزدیک به دو هفته پیش نیز، در یک رویداد مشابه شش کارگر زغال سنگ در ولسوالی دره‌صوف بالا ولایت سمنگان نیز جان باخته بودند؛ تمام جان باختگان این رویداد باشنده‌گان ولایت دایکندی بودند که برای کار به این ولایت رفته بودند.

ولایت سمنگان در شمال افغانستان دارای چندین معدن زغال ‌سنگ است. استخراج زغال‌ سنگ از معادن این ولایت بیشتر به شیوه سنتی و توسط باشنده‌گان محل انجام می‌شود. در گذشته نیز استخراج زغال‌ سنگ در این ولایت با تلفات انسانی همراه بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size