مایک پمپئو به غنی: نشست بین‌الافغانی قطر مهم است، بزودی برگزار شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه امریکا به تازگی با نشر خبرنامه‌ای نوشت، مایک پمپئو وزیر امور خارجه این کشور با محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان در تماس تلفنی تاکید کرد که نشست بین‌الافغانی در دوحه مهم است و بزودی برگزار شود.

در این خبرنامه آمده است، این تماس تلفنی بتاریخ 20 آوریل صورت گرفته و مایک پمپئو آغاز حملات بهاری طالبان را محکوم کرده و همبستگی امریکا را با مردم افغانستان اعلام کرد.

در این خبرنامه آمده است: «ایالات متحده امریکا همبستگی با مردم افغانستان و به دنبال دست یافتن به توافقنامه جامع صلح اعلام می‌کند تا این کار باعث پایان درد و ویرانی شود».

وزیر امور خارجه امریکا در این تماس تلفنی از به تعویق افتادن نشست بین‌الافغانی قطر که برای برگزاری آن برنامه‌ریزی شده بود، ابراز تآسف کرد.

در خبرنامه وزارت خارجه امریکا آمده است: «مایک پمپئو با محمد اشرف غنی رییس‌جمهوری افغانستان توافق کردند که نشست دوحه یک فرصت مهم برای پیشبرد صلح است و وزیر خارجه امریکا همه طرف‌ها را تشویق می‌کند تا در مورد اشتراک کنندگان این نشست به توافق برسند، تا بتواند نشست بین الافغانی در دوحه قطر بزودی برگزار شود».

از سوی دیگر، عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت افغانستان دوشنبه 22 آوریل در نشست شورای وزیران در کابل گفت، نشست بین‌الافغانی در قطر به دلیل «سوء مدیریت» لغو شد.

قرار بود نشست بین‌الافغانی صلح روز جمعه 19 آوریل در شهر دوحه قطر برگزار شود، اما ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان با نشر خبرنامه‌ای از لغو این نشست خبر داده و گفت که حکومت قطر، مانع برگزاری این نشست شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید