رییس اجرایی افغانستان: نشست قطر به دلیل سوء مدیریت لغو شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان دوشنبه 22 آوریل اعلام کرد، نشست بین‌الافغانی صلح قطر به دلیل «سوء مدیریت» لغو شد.

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، عبدالله در نشست شورای وزیران در کابل صحبت می‌کرد گفت: «متأسفانه به نسبت سوء مدیریتی که صورت گرفت یک زمینه که برای گفت‌وگو و برای بحث در قطر ایجاد شده بود، برهم خورد».

او ادامه داد: «با مشوره که با سران و سیاسیون کشور داشتم، هنوز هم من باور دارم که موجودیت یک شورای رهبری مصالحه می‌تواند ما را بسیار کمک کند و ممد واقع شود و از طریق کوشش‌ها هماهنگ شود و ثابت شود که کدام طرف خواستار صلح است و کدام طرف ادامۀ جنگ را آرزو دارد. دراین راستا به کوشش خود ادامه خواهیم داد».

از سوی دیگر، شماری از منابع خبری افغانستان به نقل از ارگ ریاست‌جمهوری این کشور گزارش دادند ازبکستان آماده است از برگزاری نشست بین‌الافغانی صلح میزبانی کند.

ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان در مورد زمان برگزاری این نشست و تعداد از افراد اشتراک کننده در این نشست چیزی نگفته است.

اما گروه طالبان افغانستان اعلام کردند، تا زمان که دلیل لغو نشست بین‌الافغانی قطر معلوم نشود، نمایندگان این گروه در هیچ نشستی اشتراک نخواهند کرد.

قرار بود نشست بین الافغانی صلح روز جمعه 19 آوریل در شهر دوحه قطر برگزار شود، اما ارگ ریاست‌جمهوری با نشر خبرنامه‌ای از لغو نشست بین‌الافغانی قطر خبر داد و گفته بود که حکومت قطر، مانع برگزاری این نشست شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید