جلوگیری از یک حمله بزرگ انفجاری در کابل پایتخت افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور داخله افغانستان دوشنبه 22 آوریل اعلام کرد که نیروهای پولیس با کشف یک عراده موتر پر از مواد انفجاری از وقوع یک رویداد «بزرگ تروریستی» در شهر کابل جلوگیری کرد.

براساس خبرنامه وزارت امور داخله افغانستان، نیروهای قطعات خاص پولیس یک‌شنبه‌ شب (21 آریل) عملیات هدف‌مند را بر یک قرارگاه گروه طالبان در ولسوالی سروبی ولایت کابل اجرا کردند که در نتیجه این عملیات یک موتر پر از مواد انفجاری مربوط به گروه طالبان به دست نیروهای امنیتی افغان افتاده است.

براساس این خبرنامه، گروه طالبان قصد انجام «اعمال تروریستی» با استفاده از این موتر در شهر کابل داشتند.

در این عملیات افزون بر کشف یک موتر پر از مواد انفجاری، دو قبضه راکت، یک میل پیکا، یک میل کلاشنیکوف، یک میل سلاح ده‌تکه و 350 کیلوگرام چرس از قرارگاه گروه طالبان در روستای «حسن‌قلعه» ولسوالی سروبی به دست نیروهای پولیس افغانستان افتاده است.

این در حالی است که دو روز قبل، چهار مهاجم مسلح بر وزارت مخابرات و تکنولوژی معلوماتی افغانستان در کابل حمله کردند، این چهار مهاجم لباس یونیفورم پولیس امن و نظم عامه را به تن دارشتند. درگیری میان مهاجمان و نیروهای امنیتی افغان در ساختمان مخابرات پس از پنج و نیم ساعت پایان یافت و مقام‌های امنیتی کابل اعلام کردند، در این درگیری تمام مهاجمان کشته شدند و هشت تن از نظامیان و غیرنظامیان نیز کشته شدند. مسئولیت این حمله را گروه داعش بر‌عهده گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید