امارات متحده عربی برای خرید بادام دایکندی افغانستان اعلام آمادگی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارگ ریاست جمهوری افغانستان روز شنبه 20 آوریل اعلام کرد که امارات متحده عربی برای خرید بادام ولایت دایکندی این کشور اعلام آمادگی کرده است.

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان در پیامی به مناسبت فرارسیدن برگزاری جشنواره بادام ولایت دایکندی گفت: « حکومت تصمیم دارد تا فرصت را برای صادرات و پروسس بادام دایکندی فراهم کند. تاجران عزیز، زنان ومردان می‌توانند در این برنامه سهم داشته باشند. کشور امارات برای خرید بادام اعلام امادگی کرده است. تمرکز روی محصول زراعتی مانند بادام می‌تواند در اقتصاد محلی مهم باشد».

محمد اشرف غنی در این جشنواره گفت: «دایکندی عضوی از پیکره افغانستان عزیز است، سرزمینی که در آزمون‌های سخت تاریخی قرار گرفته و دردها و رنج‌های بزرگی را از سر گذرانده و هنوز هم از بدخواهی شرارت پیشگان آسوده خاطر نگردیده است. اما علی رغم همه اینها با اطمینان می‌گویم که مسیر گذار از شرایط سخت را با موفقیت پشت سر می‌گذاریم. آنچه اطمینان ما را افزون می‌کند، پس از توفیق الهی، عزم و اراده مردمان وطن‌دوست این سرزمین است، مردمی که تصمیم گرفته‌اند تا تاریخ خود را با دستان مصمم رقم بزنند و روزهای تیره جنگ و ناامنی را پشت سر بگذراند».

ولایت دایکندی در افغانستان دارای با کیفیت‌ترین بادام در سطح جهان شهرت دارد و بادام این ولایت در شماری از کشورهای جهان صادر می‌شود.

براساس منابع اطلاعاتی، ولایت دایکندی دارای 13 نوع بادام است که جشنواره گل بادام هر سال به عنوان یک جشن ملی در این کشور برگزار می‌شود و انواع بادام این ولایت به نمایش گذاشته می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم