حکومت افغانستان: قطر با لغو نشست بین الافغانی صلح به ما بی احترامی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

قرار بود امروز جمعه 19 آوریل نشست بین الافغانی صلح در شهر دوحه قطر برگزار شود، اما حکومت افغانستان اعلام کرد، این نشست توسط حکومت قطر لغو شد.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان با نشر خبرنامه ای نوشت: «پس از آنکه تمام آمادگی های رفتن هیات تکمیل گردید، با تعجب باید گفت که شب گذشته یک لیست جدید از قطر که شمولیت متوازن مردم افغانستان در آن مراعات نشده و به معنای بی احترامی به اراده ملی مردم افغانستان بود، مواصلت کرد که این عملکرد مورد قبول مردم افغانستان نیست».

این خبرنامه ادامه داده است: «یک تعداد بزرگان سیاسی در نشست مشترک با رئیس‌جمهورغنی تصمیم گرفتند و ابراز داشتند که این عمل حکومت قطر که هیات را خودش تعیین کند، قابل قبول نیست و آنان فیصله کردند تا از حکومت قطر خواسته شود که در کنفرانس متذکره هیات گماشته شده از سوی افغانستان، اشتراک می کند. از اینکه حکومت قطر نتوانست این تقاضای برحق ما را عملی کند، کنفرانس دوحه را لغو کرد».

منابع نزدیک به گروه طالبان روز پنج شنبه 18 آوریل به رسانه ها گفته بودند، فهرست 25 نفری هیئت گفتگوکننده طالبان در نشست صلح قطر نهایی شده و آمادگی اشتراک در این نشست هستند.

حکومت افغانستان روز سه‌شنبه 16 آوریل اعلام کرد که فهرست 250 نفری شرکت کننده‌گان نشست صلح قطر آماده شده است.

گروه طالبان به فهرست 250 نفری حکومت افغانستان انتقاد کرده و گفتند، محفل عروسی در کابل نیست که این همه نفر اشتراک می کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید