کمک 59 میلیون یورویی آلمان به افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت همکاری‌های اقتصادی و توسعه آلمان 5.1 میلیارد افغانی (59 میلیون یور) در بخش‌های حکومت داری خوب و رشد و زیربناهای اقتصادی در افغانستان هزینه کرد.

به گزارش منابع خبری، قرار است کشور آلمان به مبلغ 8 میلیارد و 700میلیون افغانی دیگر نیز به صندوق وجهی بازسازی افغانستان اختصاص دهد.

دولت آلمان از حکومت افغانستان خواست تا این کمک‌ها را در زمینه محو فساد اداری، خشونت در برابر زنان، توسعه پایدار اقتصادی و نیز توسعه شهری و زیربنای شاروالی‌ها در افغانستان سرمایه گذاری کند.

ناهید سرابی، معین امور پالیسی وزارت مالیۀ افغانستان در این باره گفت: «همان طوری که در استراتژی رشد و نیز چارچوب ملی صلح و توسعه افغانستان تسجیل شده است، حکومت افغانستان در نظر دارد به رشد اقتصادی بالاتری دست یابد، مناسبات دوستانه‌اش را با کشورهای همسایه توسعه دهد، عواید را افزایش دهد، اشتغال سازی کند، سطح فقر را کاهش دهد، و به منازعۀ خشونت بار پایان دهد. برای رسیدن به این هدف ها، ما روی برنامه ها و پروژه های دارای اولویت را در مطابقت با برنامه های ملی دارای اولویت سرمایه گذاری می‌کنیم؛ برنامه‌هایی که درازمدت و دوامدارند و افغانستان را به منطقه و فراتر از آن پیوند می‌دهند. من همچنین می‌خواهم تا به خاطر حمایت دوامداری که از ابتدای همکاری ما وجود داشته، مراتب سپاسگزاری‌ام را به نمایندگی از افغانستان به شما و مردم شما (آلمان) ابراز کنم. آلمان نقشی کلیدی در بازسازی افغانستان ایفا کرده و همکاری ما، به دستاوردهای قابل توجهی در تطبیق برنامه‌های مشترک توسعه‌ای نایل گردیده است.»

آلمان از جمله کشورهای است که بعد از سقوط حکومت طالبان در افغانستان از سال 2001 در بخش‌های گوناگون با افغانستان همکاری داشته است.

طبق یک گزارش دیگر این کشور از سال 2002 تااکنون بیش از 345 میلیارد افغانی به افغانستان کمک کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید