حکومت افغانستان فهرست ابتدایی شرکت کنندگان نشست قطر را اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حکومت افغانستان روز سه‌شنبه 16 آوریل اعلام کرد که فهرست ابتدایی 250 نفری شرکت کننده‌گان نشست صلح قطر آماده شده است.

به گزارش طلوع نیوز، از میان 18 نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، تنها نام محمد حنیف اتمر شامل این فهرست است.

در این فهرست نام‌های 90 تن از سوی جریان‎های سیاسی بیرون از حکومت و 150 تن دیگر از سوی حکومت تهیه شده‎‌اند. در میان این فهرست 250 نفری، نام‎های 52 زن نیز دیده می‎شود.

در فهرست نام‎هایی که از سوی حکومت تهیه شده است، نام‎های مقام‎های حکومتی، فعالان جامعه مدنی، عالمان دین، فعالان سیاسی و خبرنگاران نیز شامل می‌باشد.

در این فهرست ابتدایی محمد اسماعیل خان، عطا محمد نور و محمد یونس قانونی نیز دیده می‎شود اما با وجود نام‎ چهره‎های نزدیک به حامد کرزی و گلبدین حکمتیار، نام‎های خود آنان در این فهرست جا نگرفته‌اند.

از سوی دیگر، گروه طالبان نیز به تازگی اعلام کردند که در تیم مذاکره کننده آنان در نشست صلح قطر زنان نیز حضور خواهند داشت.

به گزارش روزنامه «دی گاردین»، پس از گزارش‌ها مبنی بر حضور شماری از زنان در تیم مذاکره‌کننده طالبان با احزاب و چهره‌های سیاسی افغان در قطر، ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان در یک تماس تلفنی این موضوع را تایید کرد.

سخنگوی طالبان در این باره گفت، زنان در میان اعضای هیئت طالبان در نشست دوحه در قطر حضور خواهند داشت. براساس گزارش ها، این نشست صلح قطر بتاریخ 20 آوریل امسال برگزار خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید