واکنش ریاست جمهوری افغانستان به تحریم لوی جرگه مشورتی صلح توسط عبدالله

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارگ ریاست جمهوری افغانستان به تحریم شدن برگزاری لوی جرگه مشورتی صلح (نشست بزرگان) توسط رییس اجرایی این کشور واکنش نشان داد.

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت افغانستان عصر دیروز یکشنبه برگزاری لوی جرگه مشورتی صلح را تحریم و اعلام كرد که در این نشست شرکت نخواهد کرد.

اما هارون چخانسوری سخنگوی رییس جمهوری افغانستان در صفحه رسمی توییترش نوشت: «تیم ثبات و همگرایی تا اکنون نگرانی و شکایت خویش را در مورد لویه جرگه مشورتی صلح با رئیس جمهور محمد اشرف غنی شریک نکرده بود. قرار است رئیس جمهور غنی در دیدارش با داکتر عبدالله عبدالله، شکایت و نگرانی تیم مذکور را استماع نماید و تصامیم مناسب در زمینه اتخاذ گردد».

ریاست اجراییه حکومت افغانستان دیروز یکشنبه با نشر خبرنامه‌ای نوشت: «تیم ثبات و همگرایی به رهبری داکتر عبدالله عبدالله اعلام می‌نماید که در نشست زیر نام «جرگه مشورتی صلح» اشتراک نخواهد کرد و این نشست را ممد به حل مشکلات موجود در افغانستان نمی‌داند».

در این خبرنامه ذکر شده است: «ما در تیم ثبات و همگرایی، نه در سطح احزاب و شخصیت‌های شامل این تیم و نه در سطح حکومت، تا این مرحله طرف مشورت برای برگزاری چنین نشستی نبوده‌ایم و در عین حال، دلایل مقنعی برای این نشست نیز سراغ نداریم».

قابل ذکر است که قرار است تا دو هفته دیگر لوی جرگه مشورتی صلح (نشست بزرگان) به هدف مشوره در مورد چگونگی صلح با طالبان در کابل برگزار شود و در این نشست نمایندگان مردم از سراسری افغانستان اشتراک خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید