افراد ناشناس یک مکتب دخترانه را در فراه افغانستان منفجر کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقام‌های ولایت فراه در غرب افغانستان روز دوشنبه 15 آوریل اعلام کردند، یک مکتب دخترانه توسط افراد مسلح ناشناس در این ولایت انفجار داده شد.

به گزارش رادیو سلام وطندار، محمد عظیمی رئیس معارف ولایت فراه با تایید این خبر گفت، افراد مسلح ناشناس شب گذشته مکتب دخترانۀ «شهید بنفشه» را که در روستایی در 22 کیلومتری شهرفراه موقعیت دارد تخریب کردند.

عظیمی افزود، نگهبان مکتب پس از این رویداد فرار کرده و افراد مسلح بیشتر بخش‎ها و صنف‌های درسی این مکتب را با جاسازی مواد انفجاری، ویران ساختند.

رئیس معارف فراه علاوه کرد، در این مکتب بیش از یک هزار دانش‌آموز دختر سرگرم آموزش بودند که با انفجار این مکتب، این شمار دانش‌آموزان از درس باز مانده‌اند.

از سوی دیگر، شاه‌ محمود نعیمی، معاون شورای ولایتی فراه این کار را به گروه طالبان نسبت می‌دهد و می‌گوید، چندی پیش افراد این گروه خواهان بسته ‌شدن مکتب «شهید بنفشه» شده ‌بودند، اما پس از گفت‌وگوی مردم محل با بزرگان آنان، این مکتب به روی دانش‌آموزان بسته نشد. اما رئیس معارف فراه خواست طالبان مبنی بر بسته‌کردن این مکتب را رد می‌کند.

تا کنون هیچ گروهی به شمول طالبان مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته اند. قابل ذکر است که طالبان در روزهای اول سال نو از مردم افغانستان خواسته بودند که فرزندان شان را به مکتب بفرستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید