یک خبرنگار در بغلان افغانستان از حمله انفجاری جان سالم بدر برد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حمید شیرزی، خبرنگار و مسئول یک رادیو محلی بنام «رادیو ادیب» در ولایت بغلان در شمال افغانستان بامداد امروز یکشنبه 14 آوریل از یک حمله انفجاری جان سالم بدر برد.

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، دفتر حمایت کننده رسانه‌های آزاد افغانستان (نی) نیز با تایید این خبر گفت، موتر حمید شیرزی، مسئول رادیو ادیب هدف یک حمله انفجاری قرار گرفته و تخریب شد.

حمید شیرزی به دفتر نی گفته است: «طبق معمول موتر در بیرون از خانه کنار دیوار پارک بود و 15 دقیقه قبل از این که سراغ موتر بروم انفجار رخ داد».

شیرزی افزود، محلی که موتر پارک شده و انفجار رخ داد در 20 متری ریاست امنیت ملی ولایت بغلان قرار دارد.

دفتر حمایت کننده رسانه‌های آزاد افغانستان (نی) از مسئولان وزارت امور داخله این کشور خواست که این رویداد را بصورت جدی بررسی کند و نتایج آن را با رسانه‌ها شریک سازد.

دفتر نی اعلام کرد: «روزنامه‌نگاران در افغانستان در شرایط بسیار دشواری کار می‌کنند و همواره با خشونت، تهدید و مرگ مواجه‌ اند».

تهدیدهای گسترده و دشواری کار روزنامه‌نگاری سبب شده تا بسیاری از خبرنگاران نتوانند به وجه احسن به کارهای‌شان رسیدگی کنند».

قابل ذکر است که افغانستان هنوزهم یکی از خطرناک‌ترین و مرگبارترین کشورها برای فعالیت خبرنگاری و رسانه‌ای است که براساس آمار دفتر نی، از اول سال جاری میلادی تا کنون 23 مورد خشونت علیه خبرنگاران در این کشور رخ داده است که چهار مورد آن قتل بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم