طالبان پس از شکست در سرپل 100 راس گوسفند را دزدیدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

قول اردوی 209 شاهین در شمال افغانستان روز یکشنبه 14 آوریل اعلام کرد که طالبان 100 راس گوسفند را از ولایت سرپل در شمال این کشور دزدیده‌اند.

این قول اردو با نشر خبرنامه‌ای نوشت، طالبان شب گذشته پس از شکست در درگیری با نیروهای امنیتی بر پاسگاه امنیتی در ساحه «کاریزها» ولسوالی گوسفندی ولایت سرپل حمله کردند.

در این خبرنامه آمده است، افراد طالبان در درگیری با نیروهای امنیتی افغان شکست خوردند و پس از شکست 100 راس گوسفند باشندگان این ولسوالی را دزدیدند.

قابل ذکر است که گروه طالبان روز جمعه 12 آوریل اعلام کردند، عملیات بهاری‌شان تحت نام «الفتح» علیه دولت افغانستان و نیروهای خارجی در این کشور آغاز شده است.

این گروه با نشر خبرنامه‌ای نوشت، این عملیات از اول سال جاری خورشیدی به این سو در برابر «اشغال‌گران خارجی و پشتیبان‌های آنان در افغانستان» آغاز شده است.

طالبان در این خبرنامه از جنگجویان‌شان خواسته‌اند که در جریان عملیات‌های‌شان در مورد جلوگیری از تلفات غیرنظامیان و برخورد اخلاقی توجه کنند.

ناتو، امریکا و حکومت افغانستان در این مورد واکنش شدید نشان دادند و عملیات بهاری طالبان را شدیداً محکوم نمودند.

مأموریت حمایت قاطع یا ناتو در افغانستان در مورد آغاز عملیات بهاری طالبان اعلام کرد، طالبان بجای صلح جنگ را انتخاب کرده‌اند، پس ناتو نیز آماده جنگ است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم