رییس اجرایی افغانستان: در نشست مشورتی صلح اشتراک نخواهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت افغانستان امروز یکشنبه 14 آوریل اعلام کرد که در نشست مشورتی صلح (لوی جرگه) اشتراک نخواهد کرد.

ریاست اجراییه با نشر خبرنامه‌ای نوشت: «تیم ثبات و همگرایی به رهبری داکتر عبدالله عبدالله اعلام می‌نماید که در نشست زیر نام «جرگه مشورتی صلح» اشتراک نخواهد کرد و این نشست را ممد به حل مشکلات موجود در افغانستان نمی‌داند».

این خبرنامه ادامه داده است، لویه جرگه پیش‌بینی شده در قانون اساسی مرجع عالی تصمیم‌گیری و سایر جرگه‌های مشورتی، راه‌کار موثر برای گرفتن دیدگاه‌های مردم می‌باشد.

در این خبرنامه آمده است: «از آنجایی‌که مشورت هم از نظر دینی یک امر پسندیده است و هم در جهان امروزی برای بهبود امور، یک اصل مهم پنداشته می‌شود، تیم ثبات و همگرایی با درک اهمیت این مسئله در مسایل مهم افغانستان به مشورت باورمند است و آن را به همه طرف‌های تصمیم‌گیر و سیاسی در مراحل مختلف توصیه کرده است».

این خبرنامه ادامه داده است، از چندی به این‌سو برای برگزاری نشست مشورتی زیر عنوان جرگه مشورتی صلح تصمیم گرفته شده و با توظیف تعدادی، بخش‌هایی از مراحل تطبیقی آن را نیز پیش برده‌ اند.

در این خبرنامه ذکر شده است: «ما در تیم ثبات و همگرایی، نه در سطح احزاب و شخصیت‌های شامل این تیم و نه در سطح حکومت، تا این مرحله طرف مشورت برای برگزاری چنین نشستی نبوده‌ایم و در عین حال، دلایل مقنعی برای این نشست نیز سراغ نداریم».

قابل ذکر است که قرار است تا دو هفته دیگر لوی جرگه مشورتی صلح (نشست بزرگان) به هدف مشوره در مورد چگونگی صلح با طالبان در کابل برگزار شود و در این نشست نمایندگان مردم از سراسری افغانستان اشتراک خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید