ناتو: طالبان بجای صلح جنگ را انتخاب کردند، ما آماده جنگ هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مأموریت حمایت قاطع یا ناتو در افغانستان به تازگی در مورد آغاز عملیات بهاری طالبان واکنش شدید نشان داده و اعلام کرد که طالبان بجای صلح جنگ را انتخاب کرده‌اند، پس ناتو نیز آماده جنگ است.

به گزارش طلوع نیوز، دف بتلر، سخنگوی ناتو در افغانستان گفته است: «طالبان در پیامی به‌ جای صلح، خشونت را انتخاب کردند. با وجود ‌که برای اولین بار در چهل سال گذشته یک فرصت عالی برای افغانستان از بهر دستیابی به صلح به وجود آمده ‌است، طالبان خشونت را انتخاب کرده‌اند».

در همین حال، زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان نیز آغاز عملیات بهاری طالبان را محکوم کرده و اعلام کرد، طالبان هنوزهم به روش‌های گذشته پایبند‌اند.

خلیلزاد در صفحه رسمی توییترش نوشت، آغاز عملیات بهاری طالبان تحت نام «الفتح» بی‌پروایی این گروه را نسبت به کاهش خشونت در افغانستان نشان می‌دهد.

او در ادامه نوشت، مردم افغانستان خواهان صلح هستند، اما طالبان با آغاز عملیات بهاری بی‌تفاوتی‌شان را نسبت به خواست مردم نشان دادند.

خلیلزاد نوشته است که بیشتر از طالبان به شمول برخی از رهبران‌شان با اعلام عملیات بهاری این گروه مخالف می‌باشند.

نماینده ویژه امریکا از پاکستان، قطر و برخی دیگر کشورها خواست با صلح افغانستان همکاری کنند و این عملیات بهاری طالبان را محکوم نمایند.

قابل ذکر است که گروه طالبان روز جمعه 12 آوریل اعلام کردند، عملیات بهاری‌شان تحت نام «الفتح» علیه دولت افغانستان و نیروهای خارجی در این کشور آغاز شده است.

این گروه با نشر خبرنامه‌ای نوشت، این عملیات از اول سال جاری خورشیدی به این سو در برابر «اشغال‌گران خارجی و پشتیبان‌های آنان در افغانستان» آغاز شده است.

طالبان در خبرنامه از جنگجویان‌شان خواسته‌اند که در جریان عملیات‌های‌شان در مورد جلوگیری از تلفات غیرنظامیان و برخورد اخلاقی توجه کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید