ترامپ دادگاه بین‌المللی کیفری را «نامشروع» خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا جمعه 12 آوریل ضمن «نامشروع» خواندن دادگاه بین‌المللی کیفری هر گونه اقدام این دادگاه جهت محاکمه آمریکایی‌ها، اسرائیلی‌ها یا هم‌پیمان‌شان را با «واکنشی سریع و قوی» تهدید کرد.

ترامپ رییس جمهوری آمریکا جمعه همچنین از حکم دادگاه بین‌المللی کیفری مبنی بر عدم موافقت با انجام تحقیقات درباره ارتکاب جنایت‌های جنگی از سوی نیروهای آمریکایی در افغانستان را «پیروزی» دانست.

رییس جمهوری آمریکا مخالفت همراه با اجماع دادگاه بین‌المللی کیفری با درخواستی برای انجام تحقیقات با نیروهای آمریکایی برای رسیدگی به ادعاهای ارتکاب جنایت‌های جنگی در افغانستان را «پیروزی بزرگ بین‌المللی» توصیف کرد.

ترامپ همچنین در پی شکایت‌نامه از سوی فلسطینی‌ها که خواهان تشکیل پرونده تحقیقات درباره اسرائیل شده‌اند، به دادگاه بین‌المللی کیفری درباره هر گونه تلاش برای محاکمه اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌ها، هشدار داد.

دونالد ترامپ در بیانیه‌ای در این‌باره یادآور شد: «این پیروزی بزرگ بین‌المللی است نه فقط برای این میهن‌پرستان بلکه پیروزی بزرگی برای حاکمیت قانون است».

رییس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از بیانیه خود گفت: «ما از این حکم استقبال می‌کنیم و موضع خود را تکرار می‌کنیم که ایالات متحده آمریکا شهروندان آمریکایی را به رعایت بالاترین استانداردهای قانونی و اخلاقی ملزم می‌سازد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید