طالبان 60 مسافر را در شمال افغانستان ربودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای ولایتی سمنگان در شمال افغانستان روز پنج شنبه 11 آوریل تایید کرد، طالبان 60 مسافر را در مرز با ولایت بلخ در شمال این کشور ربودند.

به گزارش خبرگزاری افق، صفت الله سمنگانی عضو شورای ولایتی سمنگان با تایید این خبر گفت، افراد ربوده ‌شده راننده و کلینرهای 10 موتر باربری و مسافران و راننده یک موتر مسافربری اند که صبح امروز پنج شنبه از ساحه «ریگی» که هم‌مرز با ولسوالی دره صوف سمنگان و ولسوالی کشندی بلخ است، ربوده شده ‌اند. یک عضو دیگر شورای ولایتی سمنگان گفته‌است که تعداد ربوده‌شده‌ها 60 نفر هستند.

سمنگانی افزود، طالبان این افراد را برای گرفتن پول از آن‌ها با خود برده‌اند؛ در گذشته نیز چنین رویدادهایی صورت گرفته ‌بود و طالبان هر راننده را با گرفتن 50 تا 100 هزار روپیه افغانی رها کرده ‌بودند.

او علاوه کرد، نبود پاسگاه‌های امنیتی در این مسیر باعث شده تا طالبان هر ازگاهی در این جاده برآمده و سبب آزار و اذیت مسافران و راننده‌ها شوند.

این عضو شورای ولایتی سمنگان گفت، چندین‌بار به مقام‌های امنیتی بلخ و قول اردوی 209 شاهین پیشنهاد کرده‌اند که در این مسیر پاسگاه‌های امنیتی ایجاد کنند؛ اما به پیشنهاد آنان توجهی نشده و به همین دلیل طالبان از این فرصت‌ استفاده می‌کنند.

گروه طالبان تاکنون در این مورد چیزی نگفته‌است.

قابل ذکر است، دفتر والی غزنی دیروز چهارشنبه اعلام کرد، افراد طالبان دو زن را از شاهراه کابل – قندهار در منطقه قره باغ این ولایت ربودند. اما طالبان این خبر را رد کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید