آمار جان باختگان در نتیجه سیلاب‌های اخیر در افغانستان به 268 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان امروز پنج شنبه 11 آوریل در شرایطی به دیدار قربانیان سیلاب ها در ولایت فاریاب رفته است که آمار جان باختگان در نتیجه سیلاب های اخیر در این کشور به 268 نفر رسیده است.

مقام های وزارت دولت در بخش رسیدگی به حوادث طبیعی افغانستان اعلام کردند، در نتیجه سیلاب های اخیر در این کشور 268 نفر جان باختند، 40 نفر دیگر ناپدید و هشت هزار خانواده بیجا شدند.

به گزارش تلویزیون یک، محمد قسیم حیدری، معاون پالیسی و انسجام این وزارت گفت، بیشترین تلفات انسانی در این حوادث در ولایت های فاریاب و قندهار و بیشترین خسارات مالی در ولایت های هرات و فراه به ثبت رسیده است.

حیدری افزود، در چهل روز گذشته 2700 منزل مسکونی نیز در پی سیلاب ها تخریب شده است. رسیدگی به آسیب دیدگان رویدادهای طبیعی از اولویت های کاری حکومت است و تلاش‌ها برای کمک به آسیب دیدگان جریان دارد.

او علاوه کرد، روند کمک رسانی در 17 ولایت این کشور جریان دارد و در حال حاضر کمک های اضطراری به خانواده های بیجا شده رسیده است.
از سوی دیگر، کارزاری برای جمع آوری کمک‌های نقدی و البسه به بیجاشدگان رویدادهای طبیعی از دو هفته بدینسو از سوی نهادهای مدنی در این کشور راه اندازی شده است.

بر اساس آمارها تنها در ولایت‌های هرات، بادغیس و غور در غرب افغانستان نزدیک به 50 هزار خانواده در پی خشکسالی سال گذشته بیجا شده اند که نیاز به کمک دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید