یک نظامی افغان به اتهام جنایت جنگی در آلمان محاکمه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک نظامی افغان که متهم به آزار و اذیت «جنگجویان طالبان» در زمان بازجویی از آنان در افغانستان بود، در آلمان دستگیر و روز سه‌شنبه 9 آوریل محاکمخ شد.

به گزارش یورونیوز، این نظامی افغان به اسم احمد ظهیر همچنان متهم به مثله کردن و به دار آویختن جسد یکی از این «مخالفان مسلح» در افغانستان بود، وی پس از دستگیری در آلمان، به اتهام ارتکاب جنایت جنگی در دادگاه مونیخ محاکمه شد.

این نظامی 26 ساله افغان 25 اکتبر 2018 در حومۀ شهر مونیخ آلمان دستگیر شد و روز گذشته در دادگاه محکمه شد.

بنابر اعلام دادستان فدرال آلمان، این نظامی افغان متهم است که در اواخر سال 2013 و اوایل 2014 میلادی در جریان بازجویی‌ها، به کمک سه سرباز دیگر «سه مخالف مسلح زندانی» را در افغانستان مورد ضرب و شتم شدید قرار داده و آنها را با یک دستگاه شوک الکتریکی تهدید کرده است.

او همچنین در مارس 2014 در روستایی در ولایت پکتیا افغانستان، به همراه سربازانی که تحت فرمانش بودند، جسد یکی از فرماندهان گروه‌های مخالف مسلح دولت افغانستان را پس از لت‌وکوب در مقابل چشمان ساکنان روستا با فرو کردن «قلاب قصابی» در سر جسد، آویزان کرده است.

براساس این گزارش، به نقل از اعلامیه دادستان آلمان، از تمام این ماجرا فیلم نیز گرفته شده است.

در جلسۀ روز سه‌شنبه، متهم در سخنانی‌اش در مقابل دادگاه اعلام کرد، به این که فرماندۀ دشمن را «مثل یک خر» کشته افتخار می‌کند و «این فرمانده باید مانند یک خر نیز به دار آویخته می‌شد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید