طالبی که سرگروه خود را کشت به نیروهای امنیتی افغان پیوست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک جنگجو گروه طالبان روز چهارشنبه 10 آوریل پس از کشتن سرگروه خود در ولسوالی «خواجه سبزپوش» ولایت فاریاب افغانستان به نیروهای امنیتی افغان پیوست.

این جنگجوی گروه طالبان که از سه سال به‌این‌سو در برابر نیروهای امنیتی افغان می‌جنگید، پس از کشتن سرگروه خود به نیروهای امنیتی پیوسته است.

غیب‌الله سادات فرمانده پولیس ولایت فاریاب به رسانه‌ها گفته است، این شخص قاری جان محمد نام دارد و در میان طالبان به نام مستعار «انزله» شهرت داشت.

به گفته فرمانده پولیس فاریاب، این شخص از چندی به‌این‌سو با نیروهای امنیتی افغان ارتباط داشت و پس از فعالیت اوپراتیفی عصر روز گذشته، با کشتن سرگروه‌اش به نام «وحدت» با یک میل سلاح کلاشینکوف، مقداری جنگ افزار و یک عراده موتر سایکل به نیروهای امنیتی افغان پیوسته است.

این شخص دلیل این کار خود را ظلم و ستم طالبان بر مردم و حضور جنگجویان خارجی در میان این گروه که آنان را به تخریب مکاتب و جاده‌ها دعوت می‌کرد، عنوان می‌کند.

حسن رضا یوسفی عضو شورای ولایتی غزنی افغانستان روز سه‌شنبه 9 آوریل به رسانه‌ها گفته است که گروهی از مشاوران نظامی روس در این ولایت جابه‌جا شده و به جنگجویان طالب آموزش‌ کار با برخی سلاح‌های پیشرفته نظامی می‌دهند.

به گزارش منابع خبری، این عضو شورای ولایتی غزنی گفته است، گروهی از مشاوران نظامی روسی در ولسوالی «اجرستان» این ولایت جابه‌جا شده و به جنگجویان طالب آموزش‌ کار با برخی سلاح‌های پیشرفته نظامی می‌دهند.

به گفته حسن رضا یوسفی، پاکستان، ایران و روسیه می‌خواهند با آموزش جنگجویان طالبان، روند صلح افغانستان را ناکام کنند.

در همین حال، روز دوشنبه 8 آوریل ابراهیم فضلی، فرمانده لوای سوم ارتش ملی در بادغیس گفت، در عملیات نیروهای افغان در ولسوالی «بالامرغاب» یک داکتر روس، مسئول درمان طالبان کشته شده است.

او گفت، در جنگ در وسلوالی «بالامرغاب» چچنی‌ها، پاکستانی‌ها و شهروندان کشورهای دیگر نیز سهم داشته‌اند اما در عملیات نیروهای امنیتی افغان کشته شدند.

این در حالی است که از چندی بدین‌سو گفت‌وگوهای صلح میان طالبان و نماینده ویژه ایالات متحده امریکا جریان دارد و به گفته مقام‌های امنیتی افغان، این حملات جنگجویان گروه طالبان بر نیروهای امنیتی، تاثیر منفی در این مذاکرات خواهد داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید