.
.
.

وزارت دفاع امریکا: در حمله انتحاری در شمال کابل چهار سرباز ما کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت دفاع امریکا روز سه شنبه 9 آوریل در مورد حمله انتحاری بالای کاروان نیروهایش در نزدیکی پایگاه بگرام در شمال کابل پایتخت افغانستان واکنش نشان داده گفت، در این حمله انتحاری سه سرباز با یک کارمند قراردادی این کشور کشته و سه سرباز دیگر امریکایی زخمی شدند.

مایک پمپیو، وزیر امور خارجه امریکا نیز این حمله را محکوم کرده و آنرا « یک عمل زشت ترورریستی» خواند.

نیروهای حمایت قاطع وابسته به ناتو در افغانستان نیز با نشر خبرنامه ای این آمار کشته و زخمی شدن سربازان امریکایی را تایید کردند.

کاروان نیروهای امریکایی عصر روز دوشنبه 8 آوریل در ولسوالی بگرام ولایت پروان در شمال شهر کابل پایتخت افغانستان آماج یک حمله انتحاری قرار گرفت.

عبدالشکور قدوسی، ولسوال (فرماندار) بگرام با تایید این خبر به رسانه ها گفت، یک موتر بمب‌گذاری شده حوالی ساعت 5:30 عصر دیروز دوشنبه به وقت محلی در نزدیکی پایگاه نیروهای خارجی در بگرام انفجار کرد.

قدوسی افزود، این حمله انتحاری زمانی رخ داد که کاروان نیروهای امریکایی به طرف پایگاه‌ شان در حرکت بود.

گروه طالبان با نشر خبرنامه‌ای مسئولیت این حمله انتحاری را به عهده گرفت.

این اولین حمله بالای سربازان امریکایی پس از جنجال تازه میان واشنگتن و تهران است که امریکا سپاه پاسداران ایران را در فهرست «گروه‌های تروریستی» قرار داده است.

کاخ سفید آمریکا بعد از ظهر روز دوشنبه 8 آوریل 2019 طی بیانیه‌‌ای اعلام کرد، که این کشور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در فهرست «گروهای تروریستی» قرار داد.

شورای عالی امنیت ملی ایران شامگاه دوشنبه 8 آوریل در این مورد واکنش نشان داد و اعلام کرد که «فرماندهی مرکزی امریکا» در غرب آسیا «موسوم به سنتکام» و تمامی نیروهای وابسته به آن را «گروه تروریستی» و دولت امریکا را «دولت حامی تروریسم» می‌داند.