استقبال کابل از تضمین «توافقنامه صلح افغانستان» از سوی اتحادیه اروپا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ارگ ریاست جمهوری افغانستان روز سه‌شنبه 9 آوریل با نشر بیانیه‌ای از تضمین اتحادیه اروپا از «توافقنامه صلح افغانستان» استقبال کرد.

در بیانیه ارگ ریاست جمهوری افغانستان آمده است: «دولت جمهوری اسلامی افغانستان از اعلامیه اتحادیه اروپا در رابطه به حمایت از پروسه صلح افغانستان، تضمین توافقنامه صلح میان جوانب ذیدخل و همکاری در تطبیق برنامه‌های پس از توافق صلح، استقبال می‌کند».

در ادامه این بیانیه آمده است: «رئیس جمهوری اسلامی افغانستان ضمن استقبال از موقف اصولی اتحادیۀ اروپا و تائید ارزش‌های قانون اساسی و دست‌آوردهای حکومت و مردم افغانستان، اعلامیۀ متذکره را برای دستیابی افغانستان به صلح پایدار و ختم جنگ در کشور مهم خواند و افزود که اتحادیه اروپا تجارب موفق در خصوص تضمین موافقتنامه‌های صلح در کشورهای مختلف داشته است».

قابل ذکر است که اتحادیه اروپا در اعلامیه‌ای، بر همکاری در راستای همه شمول ساختن پروسه صلح افغانستان، اصلاحات به شمول اصلاحات در سکتور امنیتی، تضمین توافقنامه صلح در صورت درخواست از سوی جوانب ذیدخل، همکاری در ادغام مجدد جنگجویان و خانواده‌های‌شان و توسعه تجارت و اتصال منطقوی، تاکید کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید