دستگیری دو زن عضو گروه القاعده در هلمند افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای کوماندو افغان با راه‌اندازی عملیاتی روز دوشنبه 8 آوریل دو عضو گروه القاعده و دو زن عضو گروه طالبان را در ولایت هلمند بازداشت کردند.

خبرگزاری هشدار افغانستان گزارش داد، نیروهای کوماندو افغان دو شب قبل عملیاتی را در ولسوالی «گرشک» این ولایت راه اندازی کردند که در جریان این عملیات، دو عضو گروه القاعده کشته شدند و دو عضو دیگر این گروه که زنان بودند بازداشت شدند.

از نزد این دو زن کامپیوترهای که از آن در جاسوسی استفاده می‌کردند نیز بدست آمده است.

براساس این گزارش، اکنون باشندگان ولسوالی «گرشک» دست به تظاهرات زدند و خواستار رهایی این دو زن از زندان هستند. معترضان در این ولایت افغانستان که گروه‌های «تروریستی» در آن حضور گسترده دارند، تاکید کردند که بازداشت زنان خلاف «عرف افغانی» هست و باید آزاد شوند.

والی هلمند نیز به دیدار تظاهرات کنندگان رفته و به آن‌ها گفته است که نیروهای کوماندو براساس اطلاعات موثق این افراد را بازداشت کردند.

جنرال یاسین خان، والی هلمند در این باره گفته است: «در عملیات دو شب قبل نیروهای کماندو که در ساحه مالگیر ولسوالی گرشک صورت گرفته، دو عضو ارشد گروه القاعده بنام ملا جابر و ملا یاسر کشته شدند، اما دو تن دیگر از اعضای القاعده توسط این نیروهای بازداشت شدند».
به گفته وی، نیروهای کوماندو افغان همزمان با بازداشت دو تن از اعضای گروه القاعده، دو زن را بازداشت کردند که به عنوان پیام‌رسان گروه طالبان فعالیت می‌کردند.

والی هلمند گفت: «از اینکه رهبری گروه طالبان از شبکه‌های مخابراتی جهت ردیابی‌شان استفاده نمی‌کنند، اما این زنان پیام‌های طالبان را از یک محل به محل دیگر منتقل می‌کردند القاعده با طالبان همکاری می‌کند و همیشه این همکاری وجود داشته است».

هلمند در جنوب غرب افغانستان یکی از ولایات به شدن ناامن این کشور است که گروه‌های طالبان، القاعده و داعش حضور گسترده در آن دارند. این ولایت یکی از پایگاه‌های اصلی گروه طالبان بشمار می‌رود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید