عبدالله: طالبان از موضع‌شان در مورد زنان و آزادی اجتماعی عقب ننشسته‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالله عبدالله رییس اجرایی افغانستان روز یک‌شنبه 7 آوریل در حاشیه کنفرانس جهانی اقتصاد در اردن گفت که طالبان از موضع‌شان درباره حقوق زنان و آزادی‌های اجتماعی عقب ننشسته‌اند.

رییس اجرایی افغانستان عبدالله در حاشیه کنفرانس جهانی اقتصاد در خاورمیانه و شمال افریقا در پیوند به چالش‌ها و فرصت‌های مذاکرات صلح در افغانستان صحبت کرد.

عبدالله عبدالله ابراز امیدواری کرد که مذاکرات صلح به‌نتیجه برسد و به جنگ 40 ساله در افغانستان نقطه پایان گذاشته شود. زیرا، جنگ و خشونت فرصت‌های بی‌شماری را در زمینه توسعه اقتصادی از مردم افغانستان گرفته است.

وی با اشاره به تحولات بزرگ اجتماعی در زمینه‌های آزادی بیان، فعالیت نهادهای جامعه مدنی، نهادهای مدافع حقوق زنان، حضور چشم‌گیر دختران و پسران در مکاتب و دانشگاه‌ها، گفت که هنوز هم گروه‌های جنگ‌جو به ویژه داعش، القاعده و طالبان در همکاری هم در افغانستان فعالیت دارند.

به گفته رییس اجرایی افغانستان، زمینه فعالیت سایر گروه‌های «تروریستی» را طالبان در افغانستان فراهم ساخته‌اند.

وی با ابراز این‌که طالبان تاهنوز از موضع خود درباره حقوق زنان و آزادی‌های اجتماعی عقب ننشسته‌اند، گفت که گروه طالبان اتهامات دربارۀ رفتارهای سخت‌گیرانه و ضد ارزش‌های مدرن‌شان را پروپاگندا می‌خوانند و مدعی هستند که بهترین تطبیق‌کننده حقوق بشر و حقوق زنان آن‌ها هستند.

عبدالله تاکید کرد: «طالبان هنوز با افغان‌ها با دولت افغانستان و سایرین، وارد گفتگو نشده‌اند؛ این موضوعی کلیدی است و در صورتی‌که این مسله اتفاق بی‌افتد، آنوقت روند صلح آغاز خواهد شد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید