فرماندهی پولیس ولسوالی بالامرغاب به دست طالبان سقوط کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عبدالعزیز بیک، رییس شورای ولایتی بادغیس امروز شنبه 6 آوریل تایید کرد که ساختمان فرماندهی پولیس ولسوالی بالامرغاب این ولایت به دست طالبان سقوط کرده است.

به گزارش خبرگزاری افق، بیک افزود، نیروهای پولیس مستقر در فرماندهی پولیس ولسوالی بالامرغاب به کندک نیروهای ارتش ملی عقب‌نشینی کرده‌اند.

او علاوه کرد، جنگ شدید در این ولسوالی جریان دارد و عملیات نیروهای کماندو برای پاک‌سازی این ولسوالی از وجود طالبان، کارساز نبوده ‌است.

رییس شورای ولایتی بادغیس تأیید کرد که محمد یاسین ضیا، معاون اول وزارت دفاع ملی افغانستان برای بررسی اوضاع امنیتی بالامرغاب با چرخبال به این ولسوالی سفر کرده ‌است.

مقام های دولتی افغانستان هنوز در این سقوط فرماندهی پولیس این ولسوالی به دست طالبان چیزی نگفته اند.

وزارت دفاع ملی افغانستان روز گذشته گفته بود، 500 جنگجوی مسلح طالبان ساعات اول بامداد روز پنج شنبه 4 آوریل بالای ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس حمله کردند.

قابل ذکر است که ولسوالی بالامرغاب یکی از ولسوالی های مهم ولایت بادغیس است که غرب افغانستان را به شمال این کشور وصل می کند با کشور ترکمنستان مرز مشترک دارد.

در جریان سال جاری این دومین بار است که افراد طالبان بالای این ولسوالی حمله می کنند. هدف اصلی طالبان تصرف این ولسوالی گفته شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید