طالبان پس از تصرف ولسوالی آبکمری بادغیس ساختمان‌های دولتی را آتش زدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شورای ولایتی بادغیس در غرب افغانستان روز شنبه 6 آوریل اعلام کرد که طالبان با تصرف ولسوالی آبکمری این ولایت بیشتر ساختمان‌های دولتی را آتش زدند.

عبدالله افضلی، معاون شورای ولایتی بادغیس به رادیو «سلام وطندار» گفته است، طالبان شب گذشته بالای مرکز ولسوالی آبکمری یورش بردند و تمام تجهیزات نظامی را با خود بردند.

افضلی افزود، طالبان پس از تصرف این ولسوالی، ساختمان‌های ولسوالی، فرماندهی پولیس و کندک ارتش را آتش زدند و در حال حاضر افراد این گروه در روستاهای بازار این ولسوالی پناه بردند.

او علاوه کرد، افراد طالبان از ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس فرار کرده اما در ولسوالی آبکمری این ولایت جنگ میان ارتش و طالبان ادامه دارد.

از سوی دیگر، وزارت دفاع ملی افغانستان امروز شنبه اعلام کرد، در درگیری در ولسوالی آبکمری ولایت بادغیس 20 طالب کشته و 30 طالب دیگر زخمی شدند.

این وزارت با نشر خبرنامه‌ای نوشت: «در آبکمری ولایت بادغیس دشمن شب گذشته تلفات سنگینی را متقبل شده است. به تعداد 20 تن تروریستان کشته و 30 تن شان زخمی شده‌اند. اجساد شان همراه با موترسایکل‌ها و وسایط در ساحه باقی مانده‌اند».

قابل ذکر است که 500 طالب مسلح ساعات اول بامداد روز پنج شنبه هفته گذشته بالای ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس و شب گذشته نیز بالای ولسوالی آبکمری این ولایت حمله کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید