رییس اجرایی افغانستان برای اشتراک در مجمع جهانی اقتصاد وارد اردن شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت افغانستان بامداد امروز شنبه 6 آوریل به هدف اشتراک در مجمع جهانی اقتصاد وارد کشور اردن شد.

ریاست اجرایی افغانستان با نشر خبرنامه ای نوشت، عبدالله به دعوت رسمی مجمع اقتصادی جهان درباره خاورمیانه و شمال آفریقا به اردن رفته است.

در این خبرنامه آمده است، عبدالله عبدالله در جریان این سفر در گشایش اجلاس مجمع اقتصادی جهان اشتراک و در چندین نشست درباره افغانستان، افراط ‌گرایی، راه‌های دست‌یافتن به صلح و آشتی سخنرانی خواهد کرد.

رییس اجرایی حکومت افغانستان با عبدالله دوم پاشاه اردن، نخست‌ وزیر این کشور، انتونیو گوتیرش دبیرکل سازمان ملل متحد، روئسای سازمان‌های بین‌المللی و نمایندگان کشورهای اشتراک کننده در این نشست دیدار خواهد کرد.

قابل ذکر است که اجلاس مجمع اقتصادی جهان درباره خاورمیانه و شمال آفریقا امروز شنبه 6 آوریل در دریای «بحرالمیت» اردون برگزار می‌شود و دو روز ادامه دارد.

در این اجلاس قضایای مهم اقتصادی و سیاسی منطقه‌یی، تغییرات اقلیم در سطح منطقه و جهان، همکاری‌های منطقه‌يی، راه‌های دست یافتن به صلح و مبارزه با افراط‌ گرایی، راه‌های استفاده بهینه از انقلاب چهارم صنعتی و همکاری با سازمان‌های بین‌المللی، منطقه‌یی و سازمان‌ها و نهادهای اقتصادی در عصر جهانی شدن به بحث گرفته می‌شود.

در این نشست بیش از یک‌ هزار تن از تاجران، سیاست‌مداران، نمایندگان حکومت‌ها، نهادهای بین‌المللی و جامعه مدنی اشتراک می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید