دبیرکل سازمان ملل: کمک‌های ما به اقشار آسیب‌پذیر در افغانستان ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

آنتونیو گوتریش، دبیرکل سازمان ملل متحد امروز شنبه 6 آوریل در حاشیه نشست مجمع جهانی اقتصاد در اردن در دیدار با عبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان تاکید کرد که کمک‌های این سازمان به وضعیت اقشار آسیب‌پذیر در افغانستان ادامه دارد.

دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد، این سازمان به ادامۀ کمک‌های بشری و رسیدگی به وضعیت اقشار آسیب‌پذیر افغانستان پابند و متعهد است.

دیدار دبیرکل سازمان ملل متحد با رییس اجرایی افغانستان در حاشیه‌ی نشست مجمع جهانی اقتصاد در اردن صورت گرفت.

دهمین نشست مجمع جهانی اقتصاد در بارۀ خاورمیانه و شمال افریقا امروز شنبه در کشور اردن برگزار شد و دو روز ادامه خواهد داشت.

کلاوس شواب، رییس مجمع اقتصادی جهان در سخنرانی‌اش در این نشست گفت، در این کنفرانس دربارۀ استفاده از انقلاب چهارم صنعتی، تجارت، توسعه، بحران محیط زیستی، مسألۀ آب و صلح و آشتی در منطقه بحث و تبادل نظر صورت می‌گیرد.

ملک عبدالله دوم پادشاه اردن نیز در سخنرانی‌اش در مورد مبارزۀ مشترک با «تروریسم»، حل مشکلات مهاجرین و تأمین صلح در منطقه تاکید کرد.

پادشاه اردن ادامه داد: «300 میلیون تن در حوزۀ خاورمیانه و شمال افریقا، مشتاق سرمایه‌گذاری، توسعۀ اقتصادی و تجارت هستند و این یک فرصت خوب برای گسترش همکاری‌های بازرگانی و اجتماعی در سطح جهان است».

در این نشست بیش از یک‌ هزار تن از تاجران، سیاست‌مداران، نمایندگان حکومت‌ها، نهادهای بین‌المللی و جامعه مدنی اشتراک می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید