ادامه درگیری نیروهای دولتی افغانستان با طالبان در «بالامرغاب»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ملی افغانستان روز جمعه 5 آوریل اعلام کرد، درگیری میان نیروهای امنیتی افغان با طالبان در ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس در غرب این کشور ادامه دارد.

این وزارت با نشر خبرنامه ای نوشت، شماری از مناطق ولسوالی بالامرغاب را طالبان تصرف کرده بودند دوباره به دست نیروهای امنیتی افغان افتاده است.

این وزارت افزود، نیروهای کمکی بیشتر در محل رویداد رسیده و حملات هوایی علیه افراد طالبان نیز جریان دارد و تمام مراکز مهم در کنترل نیروهای امنیتی می باشد.

وزارت دفاع ملی افغانستان علاوه کرد، عملیات پاکسازی بامداد امروز جمعه شروع شده و شدیداً ادامه دارد و افراد طالبان در حال فرار از محل می باشند.

این وزارت گفته است که 500 جنگجوی مسلح طالبان ساعات اول بامداد روز پنج شنبه 4 آوریل بالای ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس حمله کردند.

مقام های ولایت بادغیس گفته اند که نزدیک به 50 سرباز امنیتی افغان در این رویداد کشته و زخمی شده اند و ده ها سرباز دیگر ناپدید می باشند.

فعالان مدنی و شورای ولایتی بادغیس تاکید کرده اند، اگر مقام های مرکزی به ولسوالی بالامرغاب این ولایت توجه جدی نکنند، این ولایت سقوط خواهد کرد و فاجعه انسانی نیز رخ خواهد داد.

قابل ذکر است که ولسوالی بالامرغاب یکی از ولسوالی های مهم ولایت بادغیس است که غرب افغانستان را به شمال این کشور وصل می کند با کشور ترکمنستان مرز مشترک دارد.

در جریان سال جاری این دومین بار است که افراد طالبان بالای این ولسوالی حمله می کنند. هدف اصلی طالبان تصرف این ولسوالی گفته شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید