رییس جمهوری افغانستان: آب ما آبروی ماست بجای ساخت جاده ساخت سدها افزایش یابد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان روز پنج شنبه 4 آوریل در«پنجمین کنفرانس ملی ترویج زراعتی» در کابل گفت، آب ما آبروی ماست باید شمار ساخت جاده ها کم شود و ساخت بندها افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، محمد اشرف غنی افزود: «آب ما آبروی ماست و مدیریت می شود. من حتی به این نظر استم که در چند سال آینده شمار ساخت سرک ها کم شود و در عوض شمار ساخت بندها افزایش یابد».

غنی خطاب به اشتراک کنندگان این محفل گفت: «هدف اقتصادی ما ساده است، هدف ما این است که افغانستان از یک کشور وارداتی به یک کشور صادراتی مبدل گردد. از شما می خواهم تا برای تشکیل اتحادیه های تولید، پروسس و صادر کننده اقدام نماید».

محمد اشرف غنی در این محفل بیشتر در مورد اقتصاد، بازاریابی، رشد تولیدات داخلی و صادرات تاکید کرد و افزود، دولت به منظور محافظت و تقویت بازار داخلی آماده هرگونه همکاری می باشد.

او گفت: «در بخش بازار یابی جلغوزه افغانستان به چین رسید، هر قلمی که افغانستان تولید می کند باید صادر شود، خبر خوش این است که بازارهای آذربایجان و امارات متحده عربی به روی شما باز شده است».

غنی علاوه کرد، کار هر سفارت، دیپلومات و وزیر افغانستان بازاریابی برای محصولات این کشور است، تا بازاریابی صورت نگیرد در تولیدات داخلی فرق به وجود نمی آید.

رییس جمهوری افغانستان تاکید کرد: «استقلال اقتصادی افغانستان در دست دهاقین، متشبثین و مولدین ماست، به خصوص زنان. زمین باید وسیله تولید باشد نه وسیلۀ کاغذپرانی، امروز متاسفانه زمین وسیله کاغذپرانی و غصب است».

محمد اشرف غنی ادامه داد: « در هر ولایت افغانستان آرد و گندم وارداتی ارزانتر از تولید داخلی است، که این یک فاجعه است. چون ما موثریت تولید خود را نمی دانیم. این وضعیت باید تغییر کند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید