طالبان برای شاگردان (دانش‌آموزان) در غزنی قوانین جدید وضع کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

طالبان در برخی ولسوالی‌های تحت کنترل‌شان در ولایت غزنی افغانستان، قوانین و مقررات جدیدی برای شاگردان (دانش‌آموزان) ئ معلمان معرفی کردند.

به گزارش منابع خبری افغانستان، به نفل از مقام‌های محلی در غزنی، گروه طالبان در ولسوالی‌های تحت کنترل خود در این ولایت، یونیفورم جدیدی برای شاگردان (دانش‌آموزان) معرفی کرده و از معلمان زن نیز خواسته‌اند که هنگام رفتن به مکتب آرایش نکنند.

حسن رضا یوسفی، عضو شورای ولایتی غزنی به رسانه‌ها گفته است، طالبان به پسران دستور داده تا پطلون و پیراهن نپوشند و در عوض از لباس سنتی افغانستان (پیراهن تنبان) استفاده کنند و به شاگردان دختر نیز دستور داده‌اند که لباس تنگ نپوشند تا برجستگی‌های بدنشان مشخص نشود.

این عضو شورای ولایتی غزنی گفت: «گروه طالبان به شاگردان در ولسوالی‌های خواجه عمری و جغتو ولایت غزنی گفته که رنگ لباس آنان باید سفید باشد و کلاه سفید نیز به سر کنند».

محب الرحمان انصار، رئیس معارف غزنی در این باره گفت: «پوشش پیشنهادی طالبان در روستاها از گذشته رایج بوده و تاثیری بر روند آموزش ندارد».

قابل ذکر است که پیش از این رئیس معارف ولایت غزنی اعلام کرده بود که در 10 ولسوالی غزنی طی 15 سال اخیر حتی یک دختر از کلاس 12 فارغ نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید