افغانستان پس از یمن و کنگو سومین کشور گرسنه جهان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پژوهش‌های اخیر کارشناسان جهان نشان می‌دهد دراثر جنگ، تغییرات اقلیمی و نابسامانی‌های اقتصادی در سال 2018، بیش از 113 میلیون انسان در سراسر دنیا از لحاظ غذایی در وضعیت بحرانی قرار داشتند.

پژوهشگران همچنین هشدار دادند بحران غذایی در سال پیش رو، دامن ده‌ها میلیون نفر در سراسر جهان را خواهد گرفت.

آمار گرسنگان در دنیا برای سال ۲۰۱۷ رقم حدود ۱۲۴ میلیون نفر را ثبت کرده است.

بنابه گزارش شبکه اطلاعات امنیت غذایی (Food Security Information Network)، درگیری‌ها و ناامنی باعث وضع وخیم 74 میلیون انسان است و این میزان برابر با دو سوم افرادی است که طبق هشدار کارشناسان نیاز مبرم به کمک دارند.

بر اساس گزارش خبرگزاری کشور، این شبکه برای تحقیقات خود از مقیاسی پنج مرحله‌ای استفاده کرده‌ است، که مرحله سوم آن با عنوان «بحران»، مرحله چهارم با «اضطرار» و مرحله پنجم با عنوان «فاجعه» شناسایی شده است.

لوکا روسو، تحلیل‌گر ارشد اطلاعات امنیت غذایی گفت، وضعیت 143 میلیون انسان دیگر به قدری شکننده است که حتی مدت کمی خشکسالی آنها را وارد بحران غذایی می‌کند.

او افزود: «اگر ما به طور زیربنایی روی مشکلات این افراد کار نکنیم و برخی از مؤلفه‌هایی که آنها را دچار وضعیت بحرانی خواهد کرد را ازبین نبریم، تعداد افراد گرسنه جهان به شدت افزایش پیدا خواهد کرد.»

در میان کشورهایی که در سال 2018 دچار بحران غذایی شدند، بدترین وضعیت را یمن جنگ‌زده با 16 میلیون گرسنه تجربه کرد.

جمهوری دمکراتیک کنگو با 13 میلیون شهروند نیازمند غذا و افغانستان با حدود 10 میلیون و 600 هزار نفر گرسنه در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید