ویدیو... کمپاین عدالتخواهی برای پسری افغان که درپی تجاوز در ایران خودکشی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

یک کمپاین عدالت‌خواهی برای حامد رضایی پسر 12 ساله افغان روز سه‌شنبه 2 آوریل در فضای مجازی راه اندازی شده و از کاربران خواسته شده در این مورد همکاری کنند.

حامد رضایی پسر 12 ساله افغان یکماه پیش در شهر کاشان ایران توسط یک موتورسیکلت‌سوار ربوده شد و مورد تجاوز جنسی قرار گرفت او بعد از این رویداد خودکشی کرد.

هدف این کمپاین عدالتخواهی، دستگیری عامل یا عاملان این رویداد اعلام شده است.

کمپاین عدالتخواهی یک ویدیو نیز از والدین حامد رضایی پخش کرده که چگونگی اتفاق افتادن این رویداد را توضیح می‌دهند. مادر حامد با گریه می‌گوید که پسرش 12 ساله بود.

پدر حامد در این ویدیو می‌گوید، پسرش هر روز «سرچاه آب» در منطقه کاشان ایران می رفت و با دوستانش بازی می‌کرد. حامد در حال بازی بود که یک فرد موتورسیکلت‌سوار آمده گوشی همراه پسرش را می‌گیرد و برایش مزاحمت می‌کند.

پدر حامد گفته است، فرد موتورسیکلت سوار کاردی را بیرون کشیده و زیر گلوی پسرش می‌گذارد و با توسل به زور او را بالای موتورسیکلت‌اش سوار می‌کند و با خود می‌برد.

او علاوه کرد، پسرش بعد از چند ساعت از این رویداد دوباره نزد دوستانش آمد با گریه گفته بود: «من را بردند تجاوز کردند و امشب خود را می‌کشم. دوستانش او را نصحیت کردند این کار را نکند اما پسر گفته که آبروی پدر و مادرم در خطر است و خود را می‌کشد.»، با توجه به گفته‌های حامد به دوستانش این احتمال می‌رود که مورد تجاوز گروهی قرار گرفته باشد.

پدر حامد در ادامه گفت: «از آمدن پسرم به خانه خبر نداشتم که چه وقت به خانه آمد، اما وقتی ساعت 10:30 شب رفتم به زیرزمینی خانه متوجه شدم که پسرم خود را دار زده است.»

پدر حامد در این ویدیو از دولت ایران شدیداً انتقاد کرده می‌گوید که یک ماه از این رویداد می‌گذرد، اما به شکایت‌اش هیچ رسیدگی نشده است.

پدر حامد تاکید کرد، روز دوشنبه 1 آوریل دوباره شکایت کرد، اما هنوز از سوی پلیس ایران هیچ توجه و رسیدگی صورت نگرفته است. مقام های ایرانی و افغانستان تا هنوز در این مورد چیزی نگفته‌اند.

قابل ذکر است، حامد رضایی اولین کودک افغان نیست که گفته شده در ایران مورد تجاوز جنسی قرار گرفته و بعداً خودکشی کرده است. پیش از این نیز گزارش‌هایی درباره کودکان افغان از جمله ستایش قریشی، بهاره ابراهیمی، ندا علی‌زاده منتشر شده مبنی بر اینکه مورد تجاوز جنسی قرار گرفته و بعداً به قتل رسیه یا خودکشی کردند.

در بخش نظرات در زیر ویدیوی این کمپاین بسیاری از شهروندان ایرانی ضمن ابراز انزجار از این حادثه ضمن اعلام همبستگی با خانواده حامد رضایی خواهان دستگیری و محاکمه شخص و یا اشخاصی شدند که به این پسر جوان تجاوز کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size