ویدیو... طالبان دو زن افغان را به اتهام «رقص و آوازخوانی» شلاق زدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

گروه طالبان به تازگی دو زن را در ولایت نورستان در شرق افغانستان به اتهام «رقص و آوازخوانی» شلاق زدند.

ویدیویی میان کاربران شبکه‌های اجتماعی افغانستان دست به دست شد که نشان می‌دهد دو زن از سوی افراد مسلح طالبان شلاق زده می‌شوند.

«رادیو سلام وطندار» افغانستان نیز با پخش این ویدیو نوشت، این دو زن در ولایت نورستان افغانستان به اتهام «رقص و آوازخوانی» از سوی طالبان شلاق زده شدند.

در این ویدیو شماری از افراد مسلح طالبان با بیرق سفید دیده می‌شوند که چند نفر آنها به نوبت این دو زن را شلاق می‌زنند و شماری از این افراد می‌گویند «اسلامیت، اسلامیت».

در گوشه‌ای از این ویدیو شماری از کودکان خٌرد سال نیز دیده می‌شوند که یکی از این کودکان با صدای بلند گریه می‌کند.

از سوی دیگر، شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی افغانستان در این مورد واکنش شدید نشان داده و نوشته‌اند، حکومت افغانستان تلاش دارد با چنین افراد صلح کند در صورت که هنوز افکار طالبان تغییر نکرده است.

فردین شجاعی کاربر افغان در مورد این ویدیو نوشت: «حکومت هم در تلاش است تا با این وحشیان قرن گفتگوهای صلح را انجام دهد».

فرخنده کریمی امید یکی دیگر از کاربران افغان نوشت: «متاسف هستم که قوانین خدا را به نحوه نادرست مردها فقط بالای زن‌ها تطبیق می‌کنند و در این ویدیو هم همه مردان جاهل و نادان جمع هستن و از خشونت بالای جنس زن لذت می‌برند».

دولت افغانستان و نهادهای حامی حقوق بشر و حقوق زنان در این کشور تاکنون در این مورد چیزی نگفته‌اند.

این در حالی است که اخیرا زنان افغانستان و نهادهای حمایت از زنان در این کشور نگرانی‌های‌شان را نسبت به صلح با گروه طالبان ابراز کرده و اعلام کرده بودند که دست‌آوردهای 18 ساله زنان افغان نباید در گفت‌وگوهای صلح با طالبان نادیده گرفته شود.

چند روز قبل آنجلینا جولی هنرپیشه امریکایی و فعال حقوق پناهجویان روز جمعه 29 مارس در نشستی خواهان مشارکت زنان افغان در مذاکرات صلح شد. جولی در نشست وزیران و دیپلمات‌های چندین کشور در سازمان ملل ‌گفت، هزاران زن در افغانستان اخیراً در محضر عموم گردهم آمده و جان‌های‌شان را به خطر انداخته‌اند تا بخواهند که حقوق آن‌ها و کودکان‌شان در گفتگو‌های صلح تضمین شود؛ اما هنوز آن‌ها شامل این گفتگو‌ها نشده‌اند.

جولی افزود: «اگر حقوق زنان در نظر گرفته نشوند و کسانی که در برابر زنان جنایت می‌کنند مصئون باشند، هیچ صلح و ثباتی به افغانستان نخواهد آمد».

وی خاموشی جامعه جهانی در این باره را نگران‌کننده خوانده و گفت، امریکا کشوری است که معتقد است همه مردان و زنان آزاد با حقوق برابر به دنیا آمده‌اند. وی از مقام‌های ایلات متحده خواست تا از این اصول برای همه مردم، در هرجا که باشند، دفاع کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید