تلفات سنگین مخالفان مسلح در عملیات‌های نظامی در نقاط مختلف افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ملی افغانستان روز سه‌شنبه 2 آوریل اعلام کرد که در نتیجه عملیات‌های مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی افغان طی یک روز، در نقاط مختلف این کشور، تلفات سنگینی به «هراس‌افگنان» وارد شده است.

براساس خبرنامه وزارت دفاع ملی افغانستان، نیروهای امنیتی و دفاعی افغان در 24 ساعت گذشته، 6 عملیات مشترک تهاجمی، 84 وظایف خاص کوماندویی و 14 ضربه هوایی را به منظور از بین بردن لانه‌های مخالفان مسلح در نقاط مختلف این کشور راه‌اندازی کردند.

براساس این خبرنامه، این عملیات‌ها در ولایت‌های، ارزگان، هلمند، غزنی، کنر، قندهار، نیمروز، بادغیس، بدخشان، بغلان و ننگرهار راه‌اندازی شدند که در نتیجه، 74 مخلف مسلح دولت افغانستان کشته و 14 تن دیگرشان زخمی شدند.

به گفته وزارت دفاع ملی افغانستان، در این درگیری‌ها، تعدادی از نیروهای اردوی ملی این کشور نیز کشته و زخمی شدند.

این در حالی است که شب گذشته (دوشنبه 1 آوریل) قول اردوی شاهین با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرد که نیروهای کوماندو عملیاتی را در ولسوالی قیصار ولایت فاریاب راه اندازی کردند که در نتیجه آن تلفات سنگینی به «تروریستان» وارده شد.

در این خبرنامه آمده است: «حوالی ساعت 12:00 شب گذشته در نتیجه یک عملیات هدفمند و کوبنده توسط کوماندوهای قهرمان، بشمول مولوی حسن و فرزند مولوی خلیل دو تن از فرماندهان کلیدی طالبان برای ولسوالی قیصار10 تن از جنایت کاران طالب در منطقه شاخ ولسوالی قیصار ولایت فاریاب از پا در آمدند و 11 فرد دیگر بشمول مولوی خلیل یک فرمانده کلیدی این گروه اسیر نیروهای امنیتی گردیدند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید