رییس اجرایی افغانستان: کاهش احتمالی سربازان ناتو به معنی قطع همکاری نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان امروز دوشنبه اول آوریل در نشست شورای وزیران اعلام کرد که کاهش احتمالی نیروهای ناتو در این کشور به معنی قطع همکاری‌ها نخواهد بود.

عبدالله عبدالله گفت: «در سطح همکاری نهادهای امنیتی و نیروهای حمایت قاطع هیچ‌گونه تغییری ایجاد نشده و ناتو متعهد به حمایت دوام‌دار از افغانستان است. کاهش احتمالی نیرو هم به معنای قطع همکاری‌ها نخواهد بود».

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان به نقل از خبرنامه ریاست اجرایی این کشور، عبدالله در مورد تشکیل حکومت مؤقت گفت، تشکیل حکومت مؤقت برای یک هدف مؤقت، به سود مردم افغانستان نیست و در این زمینه، بحثی صورت نگرفته است.

او افزود: «در روزهای اخیر تلاش‌هایی صورت گرفت تا فعالیت‌ها در عرصۀ مذاکرات صلح متمرکز شود. شخصیت‌های سیاسی باید با همکاری و کمک همدیگر، از نظام جمهوری اسلامی و مطالبات مردم در مذاکرات صلح نمایندگی کنند.

عبدالله بر تشکیل هیأتی همه شمول در مذاکرات صلح پافشرد و گفت، اصل تعیین سرنوشت مردم به دست مردم، جز خطوط اساسی در مذاکرات صلح است.

رییس اجرایی افغانستان در مورد انتخابات اشاره کرده و گفت: «اگر صلح و انتخابات را بسیار با هم گره بزنیم، شاید نتوانیم به هر دو هدف تعیین شده برسیم. بنابراین، بسیار مهم است که روی هر دو در جایش تمرکز صورت گیرد و از ضیاع وقت جلوگیری شود».

او از تمام نهادهای دولتی افغانستان خواست به هدف برگزاری انتخابات آزاد، شفاف و عادلانه با کمیسیون‌های انتخاباتی همکاری کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم