فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • محافظان جنرال دوستم پس از حمله یک فرمانده کلیدی طالبان را اسیر کرده با خود بردند

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  قول اردوی (سپاه) 209 شاهین در شمال افغانستان امروز یکشنبه 31 مارس تایید کرد که محافظان جنرال دوستم پس از درگیری با افراد طالبان یک فرمانده کلیدی این گروه را دستگیر و با خود بردند.

  این قول اردوی ارتش افغانستان با نشر خبرنامه ای نوشت: «قرار راپور اوپراتیفی نیروهای کاروان معاون اول ریاست جمهوری یک تن ازفرماندهان کلیدی هراس افگنان طالب را بازداشت وباخود به استقامت شبرغان برده است».

  در ادامه این خبرنامه آمده است: «حوالی ساعت 5:00 بعدازظهر دیروز هراس افگنان طالب جهت هدف قراردادن کاروان معاون اول ریاست جمهوری درقریه جات علم خیل ، مرگین تپه ، شرشرک ، خان آباد ، سلیمان خیل ، جوی اوزبیک ، تیمورک وچوبه ولسوالی چهاربولک ولایت بلخ کمین افراز نموده بودند، که خوشبختانه با رسیدن کوماندوها ونیروهای شامل عملیات ولید 40 درساحه یک سرگروپ کلیدی شان بنام زلمی مشهوربه سنگری همراه با 3 تن از افرادش کشته و 7 تن دیگر شان زخمی گردیدند».

  در همین حال، تیم انتخاباتی «صلح و اعتدال» به رهبری محمد حنیف اتمر نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان نیز امروز یکشنبه 31 مارس در مورد حمله به کاروان جنرال دوستم واکنش نشان داد و از حکومت خواهان بررسی جدی در این زمینه شد.

  تیم انتخاباتی «صلح و اعتدال» با نشر خبرنامه ای نوشت: «بر اساس گزارشهای رسیده، کاروان موترهای معاون اول رئیس جمهور، جنرال عبدالرشید دوستم در شاهراه بلخ — جوزجان در منطقه شرشر با کمین طالبان مواجه شده است. خوشبختانه جنرال دوستم از این کمین به سلامت به محل امن انتقال داده شده است».

  در ادامه این خبرنامه آمده است: «با جدیت از حکومت می‌خواهیم که در راستای تامین امنیت شخصیت‌های سیاسی کشور اقدمات جدی نماید و این حمله نیز مورد بررسی همه جانبه قرار دهد».

  عبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان نیز این حمله را محکوم کرده و جنرال دوستم را چهره تأثیرگذار به تأمین نظم و امنیت این کشور دانسته است.

  جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول رییس جمهوری افغانستان دیروز شنبه وارد شمال این کشور شد که با کمین گروه طالبان روبرو شد.

  بشیر احمد ته‌ینج، سخنگوی حزب جنبش ملی به رهبری جنرال دوستم با نشر اعلامیه ای نوشت، در این حمله یک محافظ امنیتی جنرال دوستم کشته دو نفر دیگر زخمی شدند، اما به خود دوستم آسیبی نرسیده است.

  جنرال دوستم در جمع هواداران اش در شهر مزارشریف مرکز ولایت بلخ گفت، اگر به وی فرصت داده شود در ظرف شش ماه طالبان را از شمال افغانستان ریشه کن خواهد کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران