.
.
.

ولسوالی «ارغنج خواه» بدخشان افغانستان به دست طالبان سقوط کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شورای ولایتی بدخشان در شمال شرق افغانستان روز شنبه 30 مارس تایید کرد که ولسوالی «ارغنج‌خواه» این ولایت به دست گروه طالبان سقوط کرد.

درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و جنگ‌جویان گروه طالبان پنج‌شنبه شب (28 مارس) در این ولسوالی آغاز شده بود.

به گزارش روزنامه هشت صبح، فرحناز پامیری، عضو شورای ولایتی بدخشان در این باره گفت، پس از تشدید حملات گروه طالبان بر ولسوالی «ارغنج‌خواه» این ولایت، نیروهای امنیتی از این ولسوالی عقب‌نشینی کردند و به این ترتیب این ولسوالی به دست گروه طالبان سقوط کرد.

پامیری افزود، نیروهای امنیتی پس از چندین ساعت مقاومت سرانجام ناگزیر شدند که از این ولسوالی عقب‌نشینی کنند.

این عضو شورای ولایتی بدخشان علاوه کرد، در جریان این درگیری نزدیک به 12 نیروی امنیتی افغان کشته و حدود 10 نفر دیگر زخمی شده‌اند.

در همین حال، نیک‌محمد نظری، سخنگوی والی بدخشان گفته است، نیروهای امنیتی جمعه‌شب ‌گذشته از ساختمان ولسوالی «ارغنج‌خواه» عقب‌نشینی کرده‌اند.

نظری افزود، ساختمان این ولسوالی در نزدیک خانه‌های مسکونی قرار دارد و نیروهای امنیتی به هدف جلوگیری از تلفات افراد ملکی، ساختمان ولسوالی را ترک کرده‌اند.

او علاوه کرد، نیروهای امنیتی در حال حاضر در عقب ساختمان ولسوالی ارغنج‌خواه موضع گرفته‌اند و درگیری بر سر ساختمان این ولسوالی جریاد دارد.

هرچند قیس منگل، سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان گفته است که نیروهای کمکی به این ولسوالی فرستاده شده اما سخنگوی والی بدخشان می‌گوید که به دلیل نامساعد بودن وضعیت جوی اعزام نیروهای کمکی به تأخیر افتاده است.

نیک‌محمد نظری، سخنگوی والی بدخشان تایید کرد، در جریان این درگیری چهار نفر از سربازان نیروهای امنیتی کشته و چهار نفر دیگر زخمی شده‌اند؛ که در این درگیری تلفات «سنگین» به گروه طالبان وارد شده است اما رقم دقیقی از آن در دست نیست.