.
.
.

سیلاب‌های بی‌سابقه در ولایت هرات باعث بسته شدن جاده حلقوی و شاهراه ها شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دفتر والی هرات در غرب افغانستان روز جمعه 29 مارس اعلام کرد، به دلیل باران شدید و جاری شدن سیلاب ها جاده حلقوی این ولایت به روی ترافیک بسته شده است.

این دفتر با نشر خبرنامه ای نوشت، به دلیل کندن کاری برای احداث تونل های آبرو و جاری شدن سیلاب ها، جاده حلقوی این ولایت برای تمام وسایط نقلیه سبک و سنگین بسته است.

ریاست فواید عامه (خدمات عمومی) ولایت هرات نیز اعلام کرد، به دلیل سیلاب های شدید شاهراه های هرات – اسلام قلعه و هرات – تورغندی به روی ترافیک بسته می باشد.

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، حمید مبارز حمیدی، رییس اداره مبارزه با حوادث طبیعی ولایت هرات اعلام کرد، هرات در هفته آینده نیز شاهد باران های شدید خواهد بود و باشندگان این ولایت از رفتن در مناطق آسیب پذیر خودداری کنند.

از سوی دیگر، منابع اطلاعاتی گزارش دادند که در نتیجه باران شدید و سیلاب های موسمی در ولایت های هرات، فاریاب، بلخ و بادغیس 15 نفر جان باختند و صدها نفر خانه های شان را ترک کرده اند.

منابع مردمی در ولایت هرات در غرب افغانستان می گویند، باران شدید عصر روز پنج شنبه 28 مارس در این ولایت شروع شد تا ظهر روز جمعه 29 مارس ادامه داشت و هنوز هم احتمال آمدن باران وجود دارد. آسیب دیدگان سرازیر سیلاب ها به کمک های فوری نیاز دارند.

ریاست هواشناسی ادارۀ مستقل هوانوردی ملکی افغانستان نیز از وقوع ریزش باران شدید همراه با سیلاب در 27 ولایت غربی، شمالی، جنوبی و مرکزی این کشور هشدار داده است.