.
.
.

زلمی خلیلزاد با مقام های بریتانیایی در مورد صلح افغانستان گفتگو کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان روز پنج شنبه 28 مارس اعلام کرد، در مورد مذاکرات صلح کابل با مقام‌های بریتانیایی در شهر لندن گفتگو کرده است.

خلیلزاد در صفحه رسمی توییترش نوشت: «در ملاقات با مقام‌های بریتانیایی در مورد هدف مشترک ما که صلح در افغانستان و تامین امنیت کشورهای ماست، گفت‌وگو و مشوره کردیم».

وزارت امور خارجه امریکا نیز اعلام کرد، دوره تازه‌ای از سفر های زلمی خلیلزاد به هدف تقویت مذاکرات صلح در شماری از کشور شروع شده است و اولین سفر او در این دور بریتانیا بود.

زلمی خلیلزاد در گذشته نیز چندین بار سفرهای منطقه‌ای و جهانی اش را برای برقراری صلح و ختم جنگ در افغانستان آغاز کرده بود.

قابل ذکر است که امریکا تا کنون پنج بار با نمایندگان طالبان در مورد صلح و ختم جنگ افغانستان مذاکره کرد، اما طالبان همواره بر خروج نیروهای خارجی از این کشور تاکید کردند.

یکی از نکات کلیدی در مذاکرات صلح نمایندگان طالبان با امریکا موضوع خروج نیروهای خارجی از افغانستان است.

دور پنجم مذاکرات صلح طالبان با امریکا بتاریخ 25 فوریه امسال در شهر دوحه قطر برگزار شد و بعد از 16 روز پایان یافت. هردو جانب تایید کردند که در این دور مذاکرات در مورد پیش نویس چگونگی خروج نیروهای خارجی از افغانستان به توافق رسیدند.