.
.
.

کابل از تمدید حضور نیروهای آلمانی در افغانستان استقبال کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دفتر شورای امنیت ملی افغانستان روز شنبه 23 مارس از تصمیم دولت آلمان مبنی بر تمدید حضور سربازانش در چهارچوب نیروهای حمایت قاطع وابسته به ناتو مستقر در این کشور استقبال کرد.

این دفتر با نشر خبرنامه‌ای نوشت: «دولت جمهوری اسلامی افغانستان از تصمیم اخیر استراتیژیک کشور دوست جمهوری فدرال آلمان مبنی بر تمدید حضور نیروهایش در چوکات ماموریت حمایت قاطع در افغانستان استقبال می نماید».

در ادامه این خبرنامه آمده است: «آلمان همکاری‌های دوامدار در عرصه‌های مختلف به ویژه در مأموریت آموزش، مشوره‌دهی و کمک به نیروهای ملی، امنیتی و دفاعی افغان داشته است. ما از دولت و مردم آلمان برای حمایت‌های‌شان از افغان‌ها قدردانی می‌نماییم».

براساس منابع اطلاعاتی، در حال حاضر 1200 سرباز آلمانی در افغانستان حضور دارند و در بخش‌های آموزش و مشوره‌دهی نیروهای امنیتی افغان فعالیت می‌کنند.

دولت آلمان در شرایطی حضور نیروهایش را در افغانستان تمدید کرده است که گروه طالبان در مذاکرات صلح با امریکا همواره بر خروج نیروهای خارجی از این کشور تاکید دارند.

آخرین مذاکرات صلح نمایندگان طالبان با امریکا بتاریخ 25 فوریه امسال در شهر دوحه قطر برگزار شد و بعد از 16 روز پایان یافت. هردو جانب در مورد پیش نویس چگونگی خروج نیروهای خارجی از افغانستان توافق کردند.