.
.
.

یک زن به عنوان معاون وزارت تجارت و صنایع افغانستان تعیین شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان با صدور فرمان جدید، مقدسه یورش را به عنوان معاون تجارتی وزارت تجارت و صنایع این کشور تعیین کرد.

سایت خبری هشدار نوشت، یورش پیش از این به عنوان کمیشنر کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی و رییس منابع بشری شهرداری کابل کار کرده است.

مقدسه یورش مدرک لیسانس (کارشناسی) در بخش مدیریت تجارت از هند دارد و ماستری‌اش( کارشناسی ارشد) را در همین رشته از امریکا به دست آورده است.

قابل ذکر است که حکومت افغانستان از نیمه‌های سال گذشته به این‌سو، روی استخدام بانوان جوان و تحصیل کرده، در رهبری ادارات حکومتی تمرکز کرده است.

عادله راز، اولین سفیر زن افغانستان در سازمان ملل متحد نیز بتاریخ 10 مارس امسال کارش را رسماً در این سازمان جهانی آغاز کرد.

وزارت امور خارجه افغانستان 10 مارس اعلام کرد که عادله راز بتاریخ نهم مارس اعتمادنامه‌اش را به عنوان سفیر افغانستان در سازمان ملل متحد به دبیرکل این سازمان در شهر نیویارک امریکا تحویل داد.

عادله راز یکی از دیپلمات‌های جوان افغانستان است که کارشناسی ارشد‌اش را در رشته حقوق و دیپلماسی از دانشگاه «تقتس» امریکا به دست آورده است.

عادله راز در پٌست‌های مهم دولتی از جمله معاون وزارت امور خارجه افغانستان و معاون سخنگوی حامد کرزی، رییس جمهوری پیشین این کشور وظیفه اجرا کرده است.