.
.
.

یک عضو پیشین پارلمان افغانستان در ولایت قندهار کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبیدالله بارکزی، عضو پیشین پارلمان افغانستان امروز شنبه 23 مارس توسط افراد مسلح ناشناس در ولایت قندهار در جنوب این کشور کشته شد.

منابع خبری افغانستان به نقل از مقام های امنیتی ولایت قندهار گزارش دادند که عبیدالله بارکزی امروز شنبه پس از چاشت در حوزه ششم امنیتی شهر قندهار کشته شد.

عبیدالله بارکزی نماینده مردم ارزگان در دور شانزدهم پارلمان این کشور بود. او در انتخابات پارلمانی سال 2018 افغانستان نیز نامزد کرده بود.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است و گروه طالبان با نشر خبرنامه ای اعلام کرد که افراد این گروه در کشته عبیدالله بارکزی دست ندارند.

سایت خبری هشدار نوشت، عبیدالله بارکزی، از افراد وابسته به حزب اسلامی افغانستان بود و با گلبدین حکمتیار روابط خویشاوندی نیز داشت.

بارکزی پس از سقوط طالبان در سال 2001 به عنوان فرمانده فرقه‌ای نظامی در میدان هوایی کندهار تعیین شد. بارکزی هم‌چنان یک دور به عنوان ولسوال در ولسوالی ارزگان خاص نیز وظیفه اجرا کرد. او در اواخر سال 2006 به عنوان رئیس سرحدات اقوام و قبایل ولایت ارزگان معرفی شده بود.

بارکزی نماینده پیشین ولایت ارزگان در مجلس نمایندگان این کشور بود و دو سال پیش نیز پسر جوان او در یک حمله «تروریستی» در شهر کابل کشته شد. او از چهره‌های جنجالی در مجلس نمایندگان بود و در بحث های جنجالی قومی – تباری بیشتر موضع گیرهای تند داشت.