فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کشته شدن 22 سرباز افغان در ولایت فاریاب به دست طالبان

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  مقام‌های ولایت فاریاب در شمال افغانستان روز یکشنبه 17 مارس از کشته شدن 22 سرباز افغان در حمله گروه طالبان در ولسوالی قیصار خبر دادند.

  به گزارش رادیو سلام وطندار، رحمت‏‌الله قیصاری، ولسوال(فرماندار) قیصار گفت، افراد طالبان شب گذشته بصورت گروهی بالای چندین پاسگاه امنیتی در این ولسوالی حمله کردند که در نتیجه 16 سرباز ارتش و شش سرباز خیزش مردمی کشته و 10 سرباز دیگر زخم برداشتند.

  قیصاری افزود، این رویداد در منطقه «ارکلیک» ولسوالی قیصاری ولایت فاریاب رخ داد و چهار پایگاه امنیتی به دست طالبان سقوط کرد.

  او مدعی شد، مسئولان امنیتی از این که تماس‎های تلفنی‎اش را پاسخ ندادند برای نجات جان این سربازان یک چرخ‏بال هم به این ولسوالی نفرستاده‌اند.

  ولسوال قیصار علاوه کرد، در این رویداد 35 طالب کشته و 15 طالب دیگر زخمی شدند.

  در همین حال، طاهر رحمانی، رئیس شورای ولایتی فاریاب با انتقاد از حکومت مرکزی می‎گوید، شش ماه می‎شود که جنگ در قیصار جریان دارد و در این مدت نزدیک به 300 نیروی امنیتی کشته شدند.

  از سوی دیگر، احمد جواد، سخنگوی لوای اول قول اردوی 209 شاهین در ولایت فاریاب می‎گوید، به علت این که راه تمام پایگاه‏‌ها را طالبان ماین‎گذاری کرده‎اند و سربازان امنیتی به هر سو پراکنده شده‎اند، هنوز آمار دقیقی از تلفات شب گذشته در دست نیست.

  گروه طالبان مدعی اند که در این حمله 21 سرباز افغان کشته و 15 سرباز دیگر زخمی شدند و چهار سرباز دیگر به اسارت این گروه درآمدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران