فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • با هویت دو افغان که در حمله به دو مسجد در نیوزلند کشته شدند آشنا شوید

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  امین محمدی، یک شهروند افغانستان که در شهر کرایست چرچ نیوزلند زندگی می کند امروز یکشنبه 17 مارس در گفتگو با خبرنگار العربیه در افغانستان گفت، دو شهروند افغان میان کشته شدگان حمله به دو مسجد در این شهر هستند.

  محمدی افزود: «متأسفانه تلفات زیاد داشت و بسیار مردم مسلمان اینجا وحشت زده شده‌اند. قربانیان این حادثه از کشورهای مختلف می‌باشند که دو افغان نیز شامل‌اند».

  ارگ ریاست جمهوری افغانستان نیز امروز یکشنبه تایید کرد، محمد داوود نبی و مطیع الله صافی دو شهروند افغان هستند که در تیراندازی بالای دو مسجد در شهر کرایست چرچ نیوزلند کشته شدند.

  محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان بامداد امروز با خانواده این دو نفر تماس تلفنی گرفت و به آنها تسلیت گفت.

  در خبرنامه دیگر ارگ ریاست جمهوری افغانستان آمده است: «حملات تروریستی بالای این مساجد یکبار دیگر نشان داد که تروریستان به هیچ دین و آئینی پابند نیستند و دشمن تمام بشریت می باشند. رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، مراتب تسلیت و همدردی خود را به حکومت و مردم زیلاند جدید و خانواده‌های قربانیان این رویداد ابراز داشته، به شهدا بهشت برین و به مجروحین صحتمندی کامل از درگاه ایزد متعال، استدعا می‌دارد».

  هرچند تا هنوز دولت نیوزلند اسامی قربانیان این حوادث را بصورت رسمی اعلام نکرده، اما محمد داوود نبی و مطیع الله صافی قربانیان این رویداد هستند که هویت اش مشخص شده است.

  قابل ذکر است که مهاجم مسلح روز جمعه 15 مارس بالای نمازگذاران در دو مسجد در شهر کرایست چرچ کشور نیوزلند حمله کرد. مقام های نیوزلند تایید کردند که در این رویداد 50 نفر کشته و 48 نفر دیگر زخم برداشتند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران