.
.
.

یک خبرنگار افغان در ولایت خوست افغانستان کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرهنگیان ولایت خوست در جنوب شرق افغانستان روز شنبه 16 مارس تایید کردند که سلطان‌محمود خیرخواه خبرنگار و ممثل معروف این ولایت که روز گذشته از سوی افراد مسلح ناشناس زخمی شده بود جان باخت.

آنها افزودند که برای یادبود از سلطان‌محمود خیرخواه یک موسسۀ خیریه و یک منار به نام‌اش می‌سازند.

زاهدشاه انگار، رئیس رادیو پیام صلح خوست می‌گوید که خیرخواه نه تنها خبرنگار و ممثل بلکه یک فعال فرهنگی و مدنی نیز بود.

براساس گزارش رادیو سلام وطندار، سلطان محمود خیرخواه برای جمع‌آوری کمک به مستمندان این ولایت برنامه‌های تلویزیونی می‌ساخت. او موسسۀ خیریه‌یی نداشت، اما با تاکسی‌اش کمک‌های جمع‌آوری‌شده را به مستمندان می‌رساند.

الیاس افغان یکی از فرزندان خیرخواه می‌گوید که با هیچ کسی دشمنی شخصی ندارند و از مردم خوست می‌خواهد که در پیدا کردن قاتلان پدرش با او همکاری کنند. تا کنون فرد یا گروهی مسئولیت قتل این خبرنگار را به عهده نگرفته است.

این خبر در شرایطی رخ داده که نثاراحمد احمدی، خبرنگار در ولایت هلمند در جنوب افغانستان روز سه¬شنبه 12 مارس امسال در حمله انفجاری زخمی شد.

دفتر والی هلمند با نشر خبرنامه ای نوشت، نثاراحمد احمدی، خبرنگار تلویزیون «سباوون» در شهر لشکرگاه مرکز این ولایت کار می کرد که در انفجار یک ماین مقناطیسی زخمی شد.

در این خبرنامه آمده بود که ماین در موتر این خبرنگار جاسازی شده بود و انفجار کرد که احمدی از بخش پاهایش زخم برداشت.

قابل ذکر است که افغانستان هنوز هم یکی از خطرناک ترین، مرگبارترین و خونین ترین کشورهای جهان برای خبرنگاران و کارمندان رسانه‌ای یاد می‌شود.