فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ویدیو... ربایندگان دختر شش ساله را در شهر کابل چگونه کشتند؟ 

  منبع: دبی-العربیه.نت

  اعضای خانواده مهسا دختر شش ساله افغان روز چهارشنبه 13 مارس اعلام کردند، این کودک پنج روز پیش از ساحه حوزه پانزده‌هم منطقۀ پروژه 315 شهر کابل پایتخت افغانستان ربوده شد و سپس به گونۀ بی‌رحمانه از سوی ربایندگانش به قتل رسیده است.

  آنها گفتند، ربایندگان دربدل رهایی او 300 هزار دالر امریکایی می‌خواستند، اما چون خانواده دختر توان فراهم سازی این پول را نداشتند، ربایندگان او را دو شب پیش با دست خفه و به قتل رسانیدند.

  براساس گزارش طلوع نیوز، پولیس کابل می‌گوید که دو تن از عاملین اصلی این رویداد از سوی پولیس در شهر کابل، بازداشت شدند. اعضای خانواده دختر اکنون عدالت می‌خواهند و می‌گویند که این افراد باید به کیفر سخت برسند.

  محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان در توییترش نوشت: «با آگاهی از رویداد المناک که در اثر آن مهسا، کودک خردسال از سوی اختطاف‌چیان وحشی به شهادت رسید، شدیداً متاثر گردیدم. به ارگان‌های ذیربط هدایت دادم تا قضیه‌ی متذکره را به گونه‌ی جدی پی‌گیری نموده و عاملین این جنایت را در روشنایی قوانین نافذه‌ی کشور شدیداً مجازات نمایند».

  جمشید رسولی، سخنگوی دادستانی کل افغانستان در صفحه‌ رسمی فیسبوک اش نوشت: «لوی سارنوالی ج.ا.ا از ارگان‌های امنیتی و کشفی می‌خواهد تا به اسرع وقت بررسی‌های کشفی خویش را تکمیل و قضیه را به این اداره غرض تحقیق و به کیفر کشانیدن عاملین اصلی این جنایت ارسال بدارند».

  از سوی دیگر، کاربران شبکههای اجتماعی افغانستان نیز در مورد قتل مهسا دختر خردسال در کابل واکنش شدید نشان داده با دست به دست کردن عکسهای او ابراز «تأسف» کرده و از نهادهای عدلی و قضایی این کشور خواهان تطبیق عدالت شدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران